DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamı Annesi Adına Bilim Sanat Merkezi Yaptıracak

Hayırsever İşadamı Annesi Adına Bilim Sanat Merkezi Yaptıracak

Hayırsever İşadamı Ender Yörükoğlu, Servergazi Mahallesinde annesi Ülker Yörükoğlu’nun isminin verileceği Bilim Sanat Merkezi yaptıracak. Hayırsever İşadamı Yörükoğlu ile imzalanan Bilim Sanat Merkezi’nin yapımına dair protokol ile birlikte Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın göreve başladığı iki ay içerisinde imzaladığı hayırsever protokolü 6’ya ulaşmış oldu.

 

Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Ender Yörükoğlu ve eşi Zeliha Yörükoğlu katıldı.

 

Denizli’de eğitime katkı sağlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Hayırsever İşadamı Ender Yörükoğlu; “Öncelikle Sayın Valimize ve İl Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyoruz. Vesileleriyle böyle bir katkımız oldu. Ülkemizin geçtiği bu zor günlerde herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyoruz. Bunun içinde eğitim ve öğretim döneminin başladığı bu günlerde Denizli eğitimine böyle bir destek verme isteği duyduk. Tekrar Sayın Valime, Sayın İl Milli Eğitim Müdürüme bu olayın başlamasına vesile olan Sayın Turgut Dalaman’a da teşekkürlerimi sunuyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak ise Bilim Sanat Merkezi’nin bölgede ciddi bir ihtiyacı gidereceğini söyleyerek; “ Bugün imzaladığımız bir buçuk milyon Türk Lirası proje bedelli protokol ile Denizli Merkezefendi Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi; Hayırseverimiz Ender Bey’in vereceği 800 bin liralık destek ile elden geçirilip dönüşümü sağlanmış ve faaliyete geçmiş olacak. Ender Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Bilim Sanat Merkezleri son dönemde özellikle gençlerimiz için ciddi bir ihtiyaç. Onların kabiliyetlerinin geliştirilmesi ile birlikte baskın olan yeteneklerinin ön plana çıkarılmasının sağlanması açısından fevkalade önemli eğitim kurumlarımız. Bu ihtiyacın giderilmesinde başta Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Tekrar Ender Bey’e, eşi Zeliha Hanımefendi’ye de teşekkür ediyoruz. İnşallah bu güzel olay yeni yatırımların, yeni bağışların, yeni hayırseverliklerin bir öncüsü bir vesilesi olur ve ‘bende bir okul yaptırayım mı? Bende bir hayırda bulunayım mı? ’ diye düşünen, tereddüt geçiren bütün Denizlililere de örnek olur, heyecan katmış olur. Eğitim yatırımına ismi verilecek Ülker Hanım’da Ender Beylerin merhum anneleri. Ülker Hanım’a da Allah’tan rahmet diliyorum. Son olarak bu güzel hayır vesilesi ile de dün başlayan yeni eğitim ve öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

EĞİTİM ÖĞRETİM SORUNSUZ DEVAM EDİYOR

Eğitim kadrosunda yapılan görevden alma ve ihraç sonrası Denizli’de eğitimin aksamadığını söyleyen Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak; “Denizli’de eğitim ve öğretimde son dönemde yapılan operasyonlar vesilesiyle hiçbir aksama ve sorunumuz yok. Şu anda bütün öğrencilerimiz tam olarak sınıflarında, öğretmenleri başlarında olarak eğitime başlandı. Zaten norm kadro fazlamız vardı. Bu sebeple herhangi bir aksama olmadı, Denizli’de eğitim-öğretim rutin olarak nasıl ki 2015-2016 eğitim öğretim döneminde sorunsuz gerçekleştiyse 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde de devam edecek” dedi.

 

ÇEVREYE DUYARLI BİR NESİL YETİŞECEK

 

Konuşmasında 2016-2017 eğitim öğretim yılı açılış töreninde öğrencilere yaptığı konuşmasını tekrar hatırlatan Vali Altıparmak, ailelerin evlerinde atık yağları doğaya bırakmamalarını, biriktirip ilgili depolama yerlerine vermelerini istedi. Atık piller için de ailelerden atık pil toplama kutularını kullanmalarını isteyen Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Atık yağlar, piller ve bataryalar ciddi bir çevre kirliliği sorunu. Bununla ilgili bütün öğrencilerimizde, vatandaşlarımızda toplumsal bilinç ve çevre bilinci oluşturmak gerek. Bu bilinci oluşturmada, çocuklarımıza ve gençlerimize okullarımızda vereceğimiz eğitim bilincin ilk basamağı olacak, bu konu çok önemli. Çocuklarımızda, gençlerimizde toplumsal çevre bilinci oluşması adına öğretmenlerimize, ailelerimize ve tabi ki biz idarecilere çok önemli görevler düşüyor. El ele verelim ve gelin bu bilincin oluşmasında ilk adımı Denizli olarak biz atalım, biz başlatalım. Bunun öncüsü Denizli olsun, bizler olalım.   Önemli olan işin ödül kısmı değil. Her bir çocuğumuzun bunun öneminin bilincinde olarak ‘bu piller geri dönüşebilir, milli ekonomiye katkı sağlar’ diye düşünmesi lazım.  Dönüşmez ise de ‘toprağa yada suya karışırsa da ciddi bir kirlilik oluşturur, bizim geleceğimizi tehlikeye sokar’ düşüncesinde olmalılar. Bunun diğer İllere hatta dünyaya örnek teşkil etmesi gerekiyor. Dünyada bilindiği gibi ‘yeşil otel’ ‘yeşil şehir’ gibi tabirlerle turist çekilmeye çalışılıyor. İnsanlar, ‘ben toplumsal bilinç sahibiyim’ diyerek bu şekilde yerleri gezmek istiyor. Bu konu geleceğimiz, yaşadığımız dünya için çok önemli.”

 

Hayırseverlerin teşvik edilmesi konusuna da değinen Vali Altıparmak; “Niyeti olan hayırseverlerimizin, basın mensubu arkadaşlarımızın haberleri ile teşvik edilmesi gerekiyor. Sizin yapacağınız haberlerle Denizli’de bu konuda iklim oluşmalı. Denizli’ye geleli 2 ay oldu, bu 6. protokolümüz. Daha önce Sayın Valimiz başlatmış bizde devam ettireceğiz. İnşallah Denizli öyle bir hale gelecek ki okul ihtiyacı kalmayacak ve bütün okullarımızda tam gün eğitime geçilmiş olacak ” dedi.

 

Konuşmaların ardından Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi’nin protokolü Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak ve Hayırsever İşadamı Ender Yörükoğlu tarafından imzalandı.

 

 

Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde bulunan Yeşilköy İşitme Engelliler İlköğretim Okulunun yanına yaptırılacak olan Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi, bodrum+zemin+2 kattan oluşacak. İçinde 6 derslik ve 3 laboratuvarın bulunacağı Merkez, 1.500.000 TL’ye mal olacak ve hayırseverimiz 800.000 TL katkıda bulunacak.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.