DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Eğitimi Masaya Yatırıldı

Denizli Eğitimi Masaya Yatırıldı

Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek, 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde eğitimde niteliklerin artırılarak Denizli eğitimindeki başarı seviyesini daha yukarılara taşımak amacıyla yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Toplantıda yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili tüm sorunlar derinlemesine masaya yatırıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Maarif Müfettişleri Başkanı Musa Dinç, Müdür Yardımcıları ile Şube Müdürleri tarafından karşılanan Vali Altıparmak, daha sonra toplantı salonuna geçti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl genelinde eğitimin niteliğinin artırılmasına yönelik planlamalar, stratejiler ve projeler hakkında genel bilgilendirmede bulundu. 2016-2017 eğitim öğretim döneminin sorunsuz başladığını, okullarda herhangi bir öğretmen açığının bulunmadığını hatırlatan Oğuz, bundan sonra da okullarımızda eğitim öğretimin aksamadan devam etmesi için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

 

Yeni eğitim öğretim yılına sorunsuz bir şekilde başlanılmasının sevindirici olduğunu söyleyen ve bu başlayışta, başarıda emeği geçenlere teşekkür eden Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İlimizde hayırseverlerimizin eğitime verdiği maddi ve manevi desteğin çok önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi; “Hayırseverlerimizin eğitime verdikleri örnek teşkil eden bu destekleri, eğitimdeki başarımızın en büyük etkenlerinden birisi. Bugün toplanmamızın amacı; 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde eğitimde niteliklerin artırılarak Denizlimizin eğitiminde başarı seviyesini daha yukarılara taşımak amacıyla; yüksek kalitede eğitim sağlamak, bireysel farklılıkları ve talepleri karşılayabilmek, eğitimde imkan eşitliğini yükseltmek ve mevcut olanaklardan en iyi biçimde yararlanmak.”

 

 

Denizli eğitiminin masaya yatırıldığı toplantıda; öğrenci-okul servisleri, öğretmen görevlendirmeleri, öğrenci, öğretmen ve okul güvenliği, ikili eğitim gören okullarda fiziki ve diğer şartların iyileştirilerek tekli/tamgün eğitime geçilmesi ve eğitimin sorunsuz devam ettirilmesi, devam eden eğitim kurumu yatırımların takibi, öğrencilere verilecek değerler eğitimine önem verilmesi, yetim ve öksüz öğrencilerin takibi ve desteklenmesi konuları ele alındı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.