DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimin Temelleri Okul Öncesinde Atılıyor

Eğitimin Temelleri Okul Öncesinde Atılıyor

2016-2017 eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte okullar öğrencilerle dolup taşarken,  dokuz ay sürecek uzun bir maratonda başlamış oldu.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi 2016-2017 eğitim öğretim yılına eğitim öğretime sorunsuz bir şekilde başlanması için idarecisi, öğretmeni ve diğer personeli ile birlikte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Bu bağlamda; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz il geneli okul öncesi eğitim kurumları müdürleri ile bir araya geldi.

 

Pamukkale Fahri Akçakoca Anaokulunda gerçekleştirilen toplantıya Şube Müdürü Mustafa Vural, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç ve anaokulu müdürleri katıldı.

 

Müdür Oğuz konuşmasında “786 okulumuzu idarecilerimize zimmetledim. İl genelindeki okullarımızın eğitim öğretim durumlarını tarayacaklar. Okul-öğretmen ve veli işbirliğiyle samimi bir aile ortamı içerisinde eğitim öğretimi devam ettiriniz. Eğitimin kalitesi ve niteliği onlarla daha üst seviyelere gelecektir. Unutmayalım ki asli görevimiz eğitimdir.

 

2016-2017 eğitim öğretim yılı açılışında Sayın Valimizin direktifleri doğrultusunda ilimiz genelindeki tüm okullarımızda öğrencilerimize en az 4 Denizli Türküsü öğreteceğiz. Böylelikle zengin kültürümüze daha da aşina olmuş olacaklar.

 

Okul bahçelerine bağımsız anasınıfı dersliği yapma veya uygun olan okul bahçelerine anaokulu yapmak için fizibilite çalışması yapıyoruz. Böylelikle ilimizde %67,3 olan okul öncesi eğitim okullaşma oranını daha da yukarılara taşıyacağız. Hepinizin bildiği üzere eğitimin temelleri okul öncesinde atılıyor.

 

Herkesin eşit eğitim hakkı vardır. Bu doğrultuda yetim, öksüz ve dezavantajlı çocuklarımızın eğitime kazandırılmaları ve devam etmeleri için çalışmalarınızı aralıksız sürdürüyoruz.

 

Anaokulu yaş grubu çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal gelişimleri çok büyük önem taşımaktadır. Kurumlarınızda yavrularımızın beslenme programlarını günlük gereksinim duydukları ihtiyaçlara göre hazırlayınız. Yemeklerde hijyen ve lezzete önem veriniz. Neslimizi sağlıklı büyüttüğümüz sürece yarınlarımız her zaman güvende olacaktır.

 

Sayın Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak ilimizde göreve başlayalı yaklaşık 2 ay oldu. Bu süreçte hayırseverlerimizle 6 protokol imzaladık. Bunların ilimiz eğitimine katkısı yaklaşık 17,5 Milyon TL oldu.

 

Okul güvenliği çocuklarımızın bahçe kapısından itibaren başlayacak. Malumunuz onların her biri emanetimizdir. Eğitim gördükleri süre içerisinde güvenli ve huzurlu bir ortamda olmaları gerekiyor. Bu doğrultuda da hem öğrencilerimiz hem de personellerimiz için iş sağlığı güvenli konusundaki alınacak tedbirler ve denetlemeler de tamamlanmalıdır.

 

2016-2017 eğitim öğretim yılında çocuklarımızın geri dönüşüm bilincini daha iyi kazanmaları ve enerji verimliliği alışkanlığı kazanmaları açısından “Atık Pil” ve “Atık Yağ” toplama kampanyaları başlatacağız.

 

İl Milli Eğitim Müdürü olarak her zaman şunu söylüyorum; “Sizlerle Birlikte Övüneceğiz ve Gurur Duyacağız”. Yaptığınız çalışmalarınız da başarılar diliyorum” dedi.

 

Müdür Oğuz’un konuşmasının ardından Okul Öncesi Eğitimi Değerlendirme Toplantısı gündem doğrultusunda devam etti.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.