DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamından Eğitime 4’üncü Protokol İle Tam Destek

Hayırsever İşadamından Eğitime 4’üncü Protokol İle Tam Destek

Hayırsever İşadamından Eğitime 4’üncü Protokol İle Tam Destek

İlimiz eğitimine önemli fiziki katkılarda bulunan Hayırsever İşadamı Osman Aydınlı, verdiği desteklere bugün bir yenisini daha ekledi. Hayırsever İşadamı Aydınlı, bugün düzenlenen dördüncü protokolü ile Pakize Suzan Özkardeş İlkokulu bahçesine 3 derslikli Anasınıfı yaptıracak.

Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Osman Aydınlı ile çocukları Özgür ve Mustafa Aydınlı katıldı.

Denizli’de eğitim alanında katkı sağlamaktan mutlu olduklarını söyleyen Hayırsever İşadamı Osman Aydınlı; “Ülkemiz, coğrafi ve stratejik bakımdan çok önemli bir yerde. Ülkemize sahip çıkmanın en önemli yönü eğitim ve öğretim. Elimden geldiği kadarıyla da bu işe önem veriyorum. Sayın Valimize ve Milli Eğitim Müdürümüze bu fırsatı verdikleri için teşekkür ederim. Kız yurdu yapılmasının önceliğini istiyorum. Bugün ben 200 bin lira katkı sağlayarak bunu başlatmak istiyorum” dedi.

Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise Hayırsever Osman Aydınlı’ya teşekkür ederek; “Denizli’de hayırsever iklimi hızla büyümeye ve hakim olmaya başladı. Başta hayırseverlerimiz olmak üzere bu işin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Daha önce çalışmış olduğum İllerde yapmış olduğum bir kampanya vardı. “Her Okul Bir Anasınıfına Kavuşsun, Ya da Yanında Bir Anaokulu Olsun.” Bu çerçevede bu işi Denizli’de de başlattık. Bazı okullarımızın bahçeleri çok büyük. Hayırseverlerimiz de başka alanlarda imkanlarını kullanıyorlar ama bu daha butik bir hayır. Bugün Osman Beyle yaptığımız gibi bir anaokulunun yapılması ile eğitim camiamıza bir okul daha kazandırıyoruz. Derslik olarak az gözükebilir ama üç buradan, üç te ilkokul bünyesinden boşaltılacak sınıfla bizim elimizi güçlendiriyor, işimizi kolaylaştırıyor. Mevcut okulumuzda ikili eğitimden tekli eğitime geçmemizi sağlar. Bu hayrın, hem çocuklarımıza hem eğitim camiamıza hem de ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Osman Beyin bu ilk hayrı değil, daha önceden üç tane daha hayrı var. Evlatları için de büyük bir miras bırakıyor.  Kendilerine çok teşekkür ediyorum, diğer hayırseverlerimize de örnek olmasını diliyorum” dedi.

Denizli’de iş dünyasının hayırseverlik konusunda bir gayret içerisinde olduğunu belirten Vali Altıparmak; “Biz de bunu teşvik ederek bu noktada düşüncesi olanlara biraz daha moral motivasyon sağlayarak bunu artırmaya çalışıyoruz. Milli Eğitim Müdürümüz ve bizzat benim takibimle gayret ediyoruz. Özellikle de her okul bir anaokuluna sahip olsun istiyoruz. Tekli öğretime geçme temel amacımız, bunu da hızla gerçekleştiriyoruz. İki ay içerisinde yedi protokol imzaladık, inşallah bunu çok hızlı bir şekilde bir rakam vermeden, iddiamız şu dur demeden gerçekleştireceğiz. Çünkü asıl olan insanların gönüllü olarak katkıda bulunması ve bu işe talip olması, bizim de bu istekleri realize etmemiz. Bu çerçevede Denizlili hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Onların diğerlerine de örnek olmasını diliyorum. Basınımıza da bu konuda teşekkür ediyorum, kamuoyunu çok iyi görüyorlar, bizim bu iklim oluşturma gayretimizi fevkalade destekliyorlar tüm insanlara ve kamuoyuna gösteriyorlar” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Osman Aydınlı Anasınıfı Derslikleri’nin protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve Hayırsever İşadamı Osman Aydınlı tarafından imzalandı.

Pamukkale İlçesi Aktepe Mahallesinde bulunan Pakize Suzan Özkardeş İlkokulu bahçesine yapılacak olan Osman Aydınlı Anasınıfı Derslikleri, 400.000 TL’ye mal olacak. 3 derslikten oluşacak olan Anasınıfında 75 öğrenci eğitim görecek.

Hayırsever İşadamı Osman Aydınlı daha önce; 24 derslikli Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik (Kız Meslek) Anadolu Lisesi, 1.500.000 TL destek karşılığında 36 derslikli Kayıhan İlkokulunun isim karşılığında Osman Aydınlı İlkokulunu ve Hayırseverler Ortaokulu’na da 100.000 TL destek vermişti.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.