DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başarılı Öğrenciler Ödüllerini Vali Altıparmak’dan Aldı

Başarılı Öğrenciler Ödüllerini Vali Altıparmak’dan Aldı

Ülkemiz ve Avrupa Birliği’nin (AB) mali işbirliği kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının faydalanıcısı olduğu ‘Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor’ projesinde düzenlenen bilgi, resim, slogan ve kısa öykü yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın da katıldığı törenle verildi.

 

Emsan Doğan Demircioğlu İlkokulunda düzenlenen ödül törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever Mehmet Bahauddin Aksu, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

 

Amacı "10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmak"  olan proje kapsamında 21 İlimizdeki liselerimizde 10. sınıf öğrencilerimize yönelik ulusal düzeyde "AB´yi Öğreniyorum" konulu bilgi yarışması, 7. sınıflara yönelik “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, 8. sınıflara yönelik slogan ve 9. sınıflara yönelik kısa öykü yarışmaları düzenlendi.

 

İlimiz genelinde yapılan eleme yarışmaları sonucunda Ankara’da yapılacak olan Türkiye elemelerine katılacak İl birincisi takımımız belirlendi. İl finalinde Merkezefendi Aydem Fen Lisesi Takımı birinci, Tavas Özay Gönlüm Fen Lisesi Takımı ikinci ve Buldan Akın Anadolu Lisesi Takımı da üçüncü olmuş ve bu sonuçlara göre de Merkezefendi Aydem Fen Lisesi Takımı İlimizi Ankara’da yapılan Türkiye finalinde temsil etme hakkını kazanarak Türkiye finalinde de başarı ile ilimizi temsil etti.

 

“Bana AB’yi Anlat” konulu 7. sınıflara yönelik sesim yarışmasında Cevriyenur Evci birinci, Gülbeyaz Kul ikinci, Atilla Döngelci üçüncü, 8. sınıflara yönelik slogan yarışmasında Eda Muslu birinci, Rabia Mıngır ikinci, Emin Tunçkın üçüncü ve 9. sınıflara yönelik kısa öykü yarışmasında Gamze Yergin birinci, Betül Özkul ikinci ve Gizem Nur Yılmaz üçüncü olmuş ve her dalın birincisi olan öğrencilerimiz Ankara’da yapılan Türkiye finaline katılarak İlimizi başarı ile temsil ettiler.

 

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini Vali Dr. Ahmet Altıparmak verdi. Öğrencilerimizden birinci olan öğrencilere bilgisayar ve madalya, ikinci olan öğrencilere bisiklet ve madalya verilirken üçüncü olan öğrencilere de satranç takımı ve madalya verildi.

 

Törende sık sık öğrencilerle sohbet etme fırsatı bulan Vali Altıparmak, öğrencilere özellikle üniversitede tercihlerini sordu. Öğrencilerden birbirinden önemli bölümleri tercih edeceklerini öğrenen Vali Altıparmak öğrencilere eğitim hayatlarında başarı diledi.

 

 06-10-201606-10-201606-10-201606-10-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.