DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenler Sene Başı Toplantısı

Rehber Öğretmenler Sene Başı Toplantısı

2016 -2017 eğitim-öğretim yılı Psikolojik Danışmanlar Sene Başı Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu toplantı salonunda yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Fikret Sarısoy, Rehberlik ve Araştırma Merkezi yöneticileri ve il genelinde görev yapın yaklaşık 300 Rehber Öğretmen toplantıda hazır bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ‘ Okullarımızdaki rehberlik servislerimiz ve rehber öğretmenlerimiz eğitimde niteliğin ve kalitenin artırılmasında önemli görevler üstlenmekteler. Okullarımızda rehber öğretmenlerimiz tarafından verilen psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri eğitim programlarımızın asli unsurudur.

 

Günümüzde birçok alanda sürekli bir değişim ve gelişimi müşahede ediyoruz. Eğitim alanında da bu böyledir. Alanımız için sürekli güncel kalmak oldukça önemlidir. Sizlerin de bu gelişmelere göre öğrencilerimize daha kaliteli hizmet vermek adına bilgilerinizi sürekli güncelleme çabası içinde olmanızı istiyorum. Malumunuz özellikle mesleki ve eğitsel rehberlik alanlarında bilgilerimizi güncel tutmak oldukça önemlidir.

 

Psikolojik Danışma hizmetlerinde gönüllülük esastır. Ancak her öğretim kademesindeki öğrencilerimiz ile bir danışman danışan zemini oluşturmak için iletişim kanallarını sürekli açık tutmamız gerekir. Bu anlamda öğrenci velilerimiz ve mesai arkadaşımız öğretmenler ile de profesyonel anlamda iletişimimizi artırırsak hedef kitlemize daha iyi hizmet verebiliriz.

 

Değerli Rehber Öğretmenlerimiz, kişisel, eğitsel ve mesleki alanda öğrencilerimiz ile yaptığınız çalışmaların ve yeri doldurulamaz. Bu anlamda yapacağınız çalışmalarda gerekli profesyonelliği ve öğrencilerimize daha iyi hizmet verme iradesini ortaya koyacağınıza inanıyorum.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Şube Müdürü Fikret SARISOY yapılan çalışmalar ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında toplantıya katılanları bilgilendirdi. 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.