DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Masaya Yatırıldı

Hayat Boyu Öğrenme Masaya Yatırıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal, Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Daire Başkanı Ersan Ulusan; ilimizde Hayat Boyu Öğrenme çalışmalarını hakkında bilgiler alarak incelemelerde bulundu.

 

Denizli programının başlangıcında 80.Yıl Öğretmenevi toplantı salonunda 19 ilçede görevli halk eğitim merkezi müdürleri ile bir araya geldi. Buradaki programa İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Şube Müdürü Erdinç Akkaya’da katıldı.

 

Toplantıda ilimizdeki hayat boyu öğrenme çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Eğitimin her basamağını bir memleket meselesi olarak görüyoruz. Eğitimin her kademesini sürekli olarak fotoğraflayıp masaya yatırıyoruz. Zayıf ve güçlü yanlarımızı çıkarıyoruz.  Bu çalışmaların neticesinde de bakanlığımıza sürekli raporlamalar gönderiyoruz. Bakanlığımızın direktifleri ile de eğitime yön vermekteyiz” dedi.

 

Konuşmasının devamında halk eğitim müdürlerine seslenen Müdür Oğuz “Yaptığınız çalışmalar, projeler ve kurslar hayat boyu öğrenmenin ruhuna uygun olmalıdır. Böylelikle 7’den 77’ye hitap edebilelim. Kursiyerlerimizin eğitimlerinin sonunda takibini sürekli gerçekleştirin ki onların gelişimine katkımız daha da artsın. Sizlerin ve doğal olarak da bizlerin hayat boyu öğrenmede misyonumuz çok önemli. Yaygın eğitim; bizim kültürümüz ve inancımız içerisinde var olan bir yapıdır.” dedi.

 

 Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal, Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Daire Başkanı Ersan Ulusan konuşmasında “Örgün eğitimin dışında olan vatandaşlarımızın tamamına hitap ediyoruz. Ülkemizin nüfusu itibariyle önemli bir potansiyele sahibiz. Sayın milli eğitim müdürüme vizyon bakışı için teşekkür ediyorum. Bugün mevcut durumumuz ve güncel çalışmalarla ilgili genel bir değerlendirmede bulunacağım. Sonrasında saha çalışmalarınızdaki uygulamalar ve problemler hakkında görüşler alacağız” dedi.

 

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Erdinç Akkaya katılımcılara hayat boyu öğrenme çalışmaları hakkında sunum yaptı. Toplantı karşılıklı görüş alış-verişi ile devam etti.

 

 07-10-201607-10-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.