DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimize Vereceğimiz En Büyük Değer Vatan ve Anne-Baba Sevgisidir

Öğrencilerimize Vereceğimiz En Büyük Değer Vatan ve Anne-Baba Sevgisidir

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Müdür Yardımcısı Ragıp Çelik ve 19 ilçe milli eğitim müdürü hazır bulundu.

 

İlçe Milli Eğitim müdürleri ile yapılan toplantıda eğitim öğretim faaliyetlerin geniş bir değerlendirmesi yapıldı. İl Mİlli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında: Yoğun çalışmamız sonucunda kurum olarak ikili eğitimden tekli eğitime geçişte çok önemli yol aldık. Ancak hâlihazırda bazı eğitim kurumlarımızda maalesef tekli eğitime geçemedik. Bu hususta var olan çabamızı ikiye katlayarak tüm eğitim öğretim kurumlarımızı tekli eğitime geçirmek öncelikli işimizdir.  Okullarımızın fiziki yapısı ve donanım olarak geliştirilmesinin yanında öğrencilerimize sağlıklı eğitim yaşantıları sunarak onların çok yönlü gelişimini desteklemek ve Denizlimizin eğitimini daha üst seviyelere taşımak temel amacımızdır.

 

Makam Müdürleri Olmayınız

 

Sizlerden de İlçe Milli Eğitim Müdürleri olarak okullarınızdaki eğitim öğretim faaliyetlerini geliştirici ve destekleyici yöneticiler olmanızı istiyorum. Makam müdürleri olmayınız. Sürekli okul ziyaretleri yaparak okulların tüm eksikliklerinin tamamlanmasına özen gösteriniz. Özellikle okulların hijyen standartlarını hayata geçirmeye çok dikkat edelim. Ayrıca okullarımızdaki eğitim öğretim faaliyetlerinin desteklenmesi hususunda öğretmenlerimizle sürekli istişare halinde olup özellikle değerler eğitimi, mesleki rehberlik kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler konularına ağırlık vererek bu alanlarda özellikle çalışma yapınız.

 

Sanayileşmede En Büyük İhtiyaç Kalifiye Elemandır

 

 “Meslek lisesi memleket meselesi” diyoruz.  Mesleki eğitim veren kurumlarımızdaki ekipmanların güncel olması başlıca görevlerimiz arasındadır. Bu kurumlarımızdan yetişen öğrencilerimizin kalifiye birer eleman olarak kendilerine ve ülkemiz sanayisine yapacağı katkıları çok önemlidir.

 

Alanlarında isim olmuş marka okullar yaratalım. Yöneticisi, öğrencisi, velisi ve öğretmeni ile tüm okul toplumu da bir bütün olarak markadır. Bu hususta bir vizyon geliştirelim.

 

Sayın Valimizin özellikle önem verdiği bir husus olarak da öksüz, yetim ve kimsesiz çocuklara ayrıca önem verelim. Onlara ulaşma ve ihtiyaçlarını belirleme noktasında öğretmenlerimiz birebir bu çocuklarımızla diyalog içerisinde olsunlar. Onların tüm ihtiyaçlarını karşılamalıyız. Bu konuya özellikle dikkat etmenizi istiyorum.

 

Engelli öğrencilerimizi eğitim-öğretime erişimi için gerekli çalışmalarımızı yıllar önce tamamladık. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz:” Engelli rampası olmayan okulumuz yoktur. “

 

 

Bir Çocuğu kazanmak ülkeyi kazanmaktır

 

Çağımızda en büyük sorunlarımızdan biri de şiddettir. Şiddet vuku bulmadan önce müdahale çok önemlidir. Özellikle bizim milli eğitim olarak şiddet ile ilgili çalışmalarımız önleyici rehberlik kapsamındadır. Şiddetin hiçbir çeşidinin okulumuzda yaşama alanı bulmasına izin vermeyelim. Bu hususta tüm okul toplumu olarak önleyici çalışma yürütelim. Bir çocuğu kazanmak ülkeyi kazanmaktır.

 

Eğitim Toplumun Aynasıdır

 

Eğitim öğretim imkânlarını en iyi şekilde tüm öğrencilerimize ulaştırma iddiasındayız. Hedefimiz okula devam etmeyen tek öğrenci kalmamasıdır. Okullaşma ortalamalarında da Ülkemiz ortalamalarının üzerindeyiz. Önümüzdeki yıllarda okul öncesi eğitim de zorunlu eğitim kapsamına alınacak. Bunun için gerekli hazırlıklar kapsamında bağımsız anaokulları inşa edilmesi için çok esnek projelerimiz var. Bölgenin özelliğine göre 3-4-5 derslikli anaokulları yapılabilir.

 

Pansiyon ve yurtlarımızda kalan öğrencilerimiz bizim evlatlarımızdır. Pansiyonlarımızda ve yurtlarımızda herhangi bir olumsuzluk yaşanmasına asla izin veremeyiz. Pansiyonlarımız ve yurtlarımız Barınma, güvenlik ve eğitim öğretim faaliyetleri açısından Beş yıldızlı otel konforunda olmalıdır.

 

Okul kantinlerimizin temiz ve hijyenik standartlarımıza uygun olması ve sağlıklı olması çok önemlidir. Çocuklarımız buradan aldıkları yiyeceklerle günlük gıdalarını destekliyorlar. Dolayısıyla neslimizin sağlıklı yetişmesinde bizim de sorumluluğunuz oluyor.

 

Sayın Valimiz bir eğitim sevdalısı. Bu bizler için büyük bir şans. Kendisinin gösterdiği doğrultuda eğitime yön veriyoruz. Sizlerle birlikte bir güç oluşturarak Denizli Eğitimini daha yukarılara taşımalıyız.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından müdür yardımcıları ve şube müdürleri güncel mevzuat ve çalışmalar hakkında değerlendirme ve bilgilendirmelerde bulundular. 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.