DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB Proje Ortaklarımızı Ağırlıyoruz

AB Proje Ortaklarımızı Ağırlıyoruz

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleştirilen, yerel ortaklığını Ay Yıldız Özel Eğitim ve Rehberlik Merkezi´nin yaptığı, Slovenya, Hırvatistan, Macaristan, Yunanistan, Romanya’nın ortak olduğu "Eğitim Ortamlarına Hayvanların Entegrasyonu" adlı projesinin Türkiye ayağı ilimizde gerçekleşiyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, AB projesinin ilimiz programı kapsamında Avrupalı eğitimcileri makamında kabul etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz proje ile ilgili yaptığı açıklamalarda “Slovenya, Hırvatistan, Macaristan, Yunanistan, Romanya okullarının temsilcilerinden oluşan 11 kişilik öğretmen heyeti özel eğitimin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi için ilimizde bulunan özel eğitim kurumlarını ziyaret ediyorlar. İlk olarak Polis Amca Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’nu daha sonra Ayyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine gittiler. Ülkemizde kurulan ilk özel eğitim anaokulu olma özelliğini taşıyan Özel Eğitim Anaokulu´nu da ziyaret edeceklerdir. İki yıldır sürdürülen proje kapsamında 5 toplantı yapılmış olup, 2016-2017 yılının ilk toplantısı ilimizde gerçekleştiriliyor. Proje ile özel eğitime muhtaç öğrencilerimizin eğitiminde hayvanların kullanımı ile sosyal entegrasyonlarının gerçekleştirilmesi hedefleniyor” dedi.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.