DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Kabaklıoğlu Ailesinden Eğitime Katkı

Hayırsever Kabaklıoğlu Ailesinden Eğitime Katkı

Hayırsever İşadamı Nejdet Kabaklıoğlu’nun eşi Serpil Kabaklıoğlu bugün imzalanan protokol ile kendi ismini taşıyan ortaokulun bahçesine Anaokulu yaptıracak.

 

Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Nejdet Kabaklıoğlu’nun eşi Serpil Kabaklıoğlu ve oğlu Salih Kabaklıoğlu katıldı.

 

Protokol imza töreninde konuşan Vali Dr. Ahmet Altıparmak; “Bugün 9. okul protokolünü imzalamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha önce de hayırlarıyla Denizli kamuoyu tarafından tanınan hayırseverlerimiz Hacı Serpil Kabaklıoğlu ve eşleri Nejdet Kabaklıoğlu birlikte karar vermişler. Hacı Serpil Kabaklıoğlu Ortaokulunun bahçesine 400 Bin TL bedelle bir Anaokulu yaparak eğitime yeni bir katkı daha sağlayacaklar. Bu vesileyle şuanda ikili eğitim yapan ortaokulumuz 4 ay sonra ikinci dönemde inşallah tam gün eğitime geçme imkanı elde etmiş olacak. Hayır sahibi Serpil Kabaklıoğlu’na, eşi Nejdet Kabaklıoğlu’na ve oğullarına teşekkür ediyoruz. İnşallah bu güzel ve örnek davranışları kamuoyunda ses getirir ve diğer hayırseverlerimizi harekete geçirir. Hem benzer şekilde hayırseverlerimiz kendi yaptırdıkları okulların bahçesine anaokulu yaptırabilirler hem de tam gün eğitime geçişte ihtiyacımız olan 500 dersliğe de katkı sağlamak amacıyla okul veya derslik yaptırabilirler. İlimizin nüfusu her geçen gün artıyor ve dolayısıyla derslik ihtiyacımız da artıyor. Biz gerek kamu yatırımlarıyla gerekse hayırseverlerimizin katkılarıyla ihtiyaç olan bu okul sayısına biran önce ulaşmak istiyoruz. Katkılarından dolayı hayırseverimiz Serpil Kabaklıoğlu’na tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

 

Hayırsever Serpil Kabaklıoğlu ise mutluluğunu dile getirerek;” Bize bu imkanı sağlayan Sayın Valimize ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Eşim böyle ortamlarda duygusallaştığı için Onu temsilen ben ve çocuklarım burada bulunmaktayız. İnşallah okulumuz İlimize hayırlı olur” dedi.

 

Konuşmaların ardından protokol Hayırsever Nejdet Kabaklıoğlu’nun eşi Serpil Kabaklıoğlu tarafından imzalandı.

 

 

Deliktaş Mahallesinde Hacı Serpil Kabaklıoğlu Ortaokulu bahçesinde yaptırılacak olan Anaokulu 3 derslikten oluşacak ve 400 bin TL’ye mal olacak.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.