DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okullarının 65. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

İmam Hatip Okullarının 65. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

İmam Hatip Okullarının 65. Kuruluş Yıldönümü Denizli Cedide Abalıoğlu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen programla kutlandı.

 

Törene Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, Din Öğretimi Eski Genel Müdürlerinden Halil Hayıt, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Okulun Hamisi Hayırsever Cedide Abalıoğlu hanımefendi, Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü Alaaddin Aktaş, DESKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Mahmut Güngör, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, dernek yöneticileri, emekli öğretmenler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Enes Demirbaş Kur’an-ı Kerim okudu.

 

“İlim ilim bilmektir

İlim kendin bilmektir

Sen kendini bilmezsin  

Ya nice okumaktır.”

 

Dörtlüğü ile sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açılış konuşmasında “Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ağır bir yükün altındayız. 15 Temmuz melanetinden sonra ülkemiz ve bizler toparlanmak için çok çaba sarf ediyoruz. Buradan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Devletimizin hizmetkârı olarak tüm okullarımızı eğitim alanında en üst seviyeye taşımak zorundayız. İlimizde bağımsız veya ÇPL bünyesinde 22 İmam Hatip Anadolu Lisesi ve 27 İmam Hatip Ortaokulu eğitim vermektedir. 12 bin civarındaki öğrencimize 600 öğretmenimizle eğitim vermekteyiz. Bizler bu bayrağı en iyi şekilde dalgalandırmak zorundayız. İnsanlar yaradılış itibariyle farklı fiziksel özellikler ve karakterlere sahiptirler. İnsanın kendi hayatına yön vermesi kendi elindedir. Okul seçimi insanın kendi hayatında karar verdiği bir dönemdir.  Okullarımızda pansiyon ve eğitim öğretim yönünden mükemmeli yakalama mücadelesi vermekteyiz. Var olan imam hatip okullarımızın haricinde 4 okul inşaatımız devam ediyor. Tam gün eğitime geçmek için var gücümüzle mücadele veriyoruz. Türkiye’de tüm eğitim kurumları ile tam güne geçen ilk il olmak istiyoruz. Sayın Valimiz adeta bir eğitim sevdalısı. Kendileri geldiği günden bugüne 8 okul protokolü yaptılar. Böylelikle hayırseverlerimiz eğitime yaklaşık 19 milyonluk bir katkı sağlamış oldu. Tüm hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize de başarılı bir eğitim öğretim dönemi diliyorum” dedi.

 

Vali Yardımcısı Ali Şanlıer konuşmasında “Denizli eğitimde Türkiye de önde gelen ilerden biri olduğunu bu anlamda yapılan çalışmalarda valilik olarak her zaman daha iyiye ulaşmanın yollarını arıyoruz. Bu anlamda ilimizde eğitime katkı sağlayan hayırseverlere valilik adına teşekkür ederim” dedi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Eski Genel Müdürü Halil Hayıt konuşmasında programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Ayrıca Denizli’nin imam hatip okulları konusunda da iyi bir noktada olduğunu belirtti.

 

Sunuculuğunu Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Ömer Faruk Bolat ve Halil Yaşar Kollu’nun yaptığı program; okul öğrencilerinden Ahmet Melik Pazvant, Berivan Ergin ve Mehmet Koçak’ın okuduğu şiirlerle sona erdi.

 

 20-10-201620-10-201620-10-201620-10-2016

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.