DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezefendi Belediyesinden Z-Kütüphane Atağı

Merkezefendi Belediyesinden Z-Kütüphane Atağı

Zekâ oyunları, okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu Z-Kütüphaneler okullarda her geçen gün artıyor. Son olarak Merkezefendi Belediyesi Z-Kütüphane atağına geçerek ilçe sınırlarında bulunan 18 okulda Z-Kütüphane kuracak. Öğrencilerde okuma sevgisini arttıracak olan Z-Kütüphanelerin protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın da katıldığı törenle imzalandı.

Valilik Makam toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı.

Törende yaptığı konuşmasında birde müjde veren Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Sayın Valimiz geldiği günden buyana gittiğimiz toplantılarda, okullarda hep kitap tavsiyelerinde bulunuyor. Kitap öneriyor. Bence bu konuda çok önemli bir liderlik yapıyor. Bizde belediye olarak bu Z-Kütüphaneleri yaparken tek amacımız, Denizli’nin entelektüel sermayesine yatırım yapmak istiyoruz. Okular, binalar yapılabilir ama önemli olan içinde ne öğretildiğidir. Yine Sayın Valimizin teşviki birlikte görüşmelerini sürdürdüğümüz 5 bin metrekarelik Türkiye’nin en büyük kapalı alanı olacak olan Kütüphane çalışmamız devam ediyor” dedi.

Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise, eğitim alanında verilen bu güzel yardımdan dolayı Başkan Subaşıoğlu ve emeği geçenlere teşekkür etti. İmzalamaktan en keyif duyduğu protokole imza attığını belirten Vali Altıparmak, “Merkezefendi Belediye Başkanımızla daha önce üç protokol imzalamıştık. Birde emniyet ile ilgili imzalamıştık. Eğitim ile ilgili bu dördüncü protokolümüz olacak. Birinci protokolümüzde Sümer Mahallesinde 6 derslikli Anaokulu protokolünü imzaladık. Yeni Mahalle’de de 5 derslikli bir Anaokulu protokolü imzaladık. Şirinköy Mahallesinde de 32 derslikli Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesinin protokolünü imzalamıştık. Bugün de Merkezefendi İlçesinde bulunan 5’i ilkokul, 3’ü ortaokul, 10 tanesi de lise olmak üzere toplam 18 okulumuzda Z-Kütüphane yapacaklar. Geldiğimde Z-Kütüphane olayını önceleyeceğimizi söylemiştim. Bu öncelememize belediyelerimiz ciddi bir karşılık verdi. Onlara çok teşekkür ediyorum. 18 tane Z –Kütüphane bana göre bir okul yapımı kadar önemli. Z-Kütüphanelerde ileride Türkiye Cumhuriyetini ayağa kaldıracak, taşıyacak nesillerin yetişeceği kütüphaneler olacak. Kitaba ulaşmakta zorluk çekmeyecekler. Son derece keyifli ve konforlu bir ortamda kitaba ulaşacaklar. İnanıyorum ki Z-Kütüphaneler diğer illere örnek olacak sayıya ulaşacak. Bu bağlamda emeği geçenler çok teşekkür ediyorum. Kamuya hizmet bilincinin olması, Türkiye Cumhuriyetine, Devletine, Türk Milletine olan inançları, güvenlerinin gereği olarak onlara bir hizmet aşkının verilmesi noktasında konulu okumalara önem veriyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Merkezefendi Belediyesi tarafından 18 okulda toplamda 750 bin TL’ye yaptırılacak olan Z-Kütüphanenin protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından imzalandı.

Zenginleştirilmiş kütüphaneler; zekâ oyunları, okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabildiği taşınılabilir raflarıyla, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekânlar şeklinde tasarlanmıştır.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.