DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu İçin İlk İmza Atıldı

Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu İçin İlk İmza Atıldı

Denizlili Hayırseverler tarafından İMECE usulü yaptırılacak olan Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımı için ilk imzayı Hayırsever Selahattin Çınar attı. Çınar daha önce de eğitime iki ayrı protokol ile toplamda 1 milyon 700 bin TL katkıda bulunmuştu.

Valilik Makamında gerçekleşen protokol imza törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Selahattin Çınar,  kardeşi Mehmet Çınar ve oğlu Caner Çınar katıldı.

 

Törende konuşan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, 4 ay önce göreve başladığı Denizli’de 10. protokolü imzaladıklarını vurgulayarak; “Selami Bey daha önceden bir okul yapmıştı. Burada anneleri Kezban Çınar ve babaları Ali Çınar adına yaklaşık 1,5 milyon TL eğitime katkı sağlayarak İmam Hatip Ortaokulunun isim hakkını almışlardı. Bunun dışında İmam Hatip Ortaokulunun kantin ve mescit yapımı için 200 bin liralık daha katkıları olmuştu. Bugün de hayırseverimiz tarafından yapılacak olan okula 100 bin TL katkıları olacak. Malum 15-20 hayırseverden alınan paralarla bir okul yapıyoruz. Bu çerçevede bu okula da katkı sağlamak istediler. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. İnşallah bu kültür, bu iklim Denizli’ye yerleşir. Zaten var olan bir kültür bu şekilde de devam eder. Ben bu vesile ile hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Denizli eğitimine destek protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve Hayırsever İşadamı Selahattin Çınar tarafından imzalandı.

 

Pamukkale İlçesi Zeytinköy Mahallesinde yaptırılacak olan okul 24 derslikli, bodrum+zemin+3 kat ve konferans salonundan oluşacak.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.