DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu İçin İkinci İmza Hayırsever Turgut Dalaman’dan

Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu İçin İkinci İmza Hayırsever Turgut Dalaman’dan

Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımı için ilk imza geçtiğimiz gün atılmıştı. Denizlili Hayırseverler tarafından İMECE usulü yaptırılacak olan okulun yapımı için ikinci tuğlayı Hayırsever İşadamı Turgut Dalaman ve yeğeni Hamdi Soylu koydu.

 

Valilik Makamında gerçekleşen protokol imza törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Turgut Dalaman ve yeğeni Hamdi Soylu katıldı.

 

Törende konuşan Hayırsever İşadamı Turgut Dalaman, aile şirketi olarak uzun yıllar Denizli’de hizmet verdiklerini hatırlatarak; “Kazancımızı hayırlara vesile olsun diye, dağıtmak istiyoruz. Bu açıdan elimizden geldiği kadar okul yaptırarak geleceğimize yatırım yapmak arzusundayız. Bu uğurda elimizden geldiğince bundan sonra da hayırlarımıza devam etmek istiyoruz” dedi. 

 

Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise Hayırsever Turgut Dalaman ve ailesine teşekkür ederek; “Turgut Dalaman Beyefendi Denizliler tarafından bilinen hayırsever iş adamlarımızdan birisi. 2007 yılında Honaz Karateke’ye 7 derslikli bir okul yaptırmışlar, daha sonra yine Karateke’de okul binasının onarımını üslenmişler. Yine İşadamları Endüstri Meslek Lisesi yapımına katkıları olmuş ve 2014 yılında da 8 derslikli Berna Dalaman Ortaokulunu yaptırmışlar. Bugün de Denizli Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’na katkıları dolayısıyla bu protokolü yapıyoruz. Siz de biliyorsunuz ki bu Hayırseverler Ortaokulu’nu birden çok iş adamımız ile birlikte yaptırmayı planlıyoruz. Bu çerçevede de sizin huzurunuzda imzalayacağımız bu protokol ile Hayırseverler Ortaokulu’na Hayırseverimiz Turgut Dalaman Bey’in yüzbin liralık bir desteği olacak. Turgut Bey’e ve Dalaman Ailesine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu hayırseverlik kültürünü aileye kazandırdıkları ve devam ettirdikleri için de tebrik ediyorum. Ayrıca bu işin koordinasyonunu yapan Milli Eğitim Müdürümüze ve ekibine teşekkür ediyorum. Siz değerli basın mensuplarına da gerçekleştirilen bu tür etkinlikleri gayet güzel bir şekilde topluma duyurduğunuz ve bu iklimin oluşmasına ciddi bir katkıda bulunduğunuz için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Denizli eğitimine destek protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve Hayırsever İşadamı Turgut Dalaman ve yeğeni Hamdi Soylu tarafından imzalandı.

Pamukkale İlçesi Zeytinköy Mahallesi’nde yaptırılacak olan okul, 24 derslikli, bodrum+zemin+3 kat ve konferans salonundan oluşacak.

 

 

Hayırsever İşadamı Turgut Dalaman daha önce; 2007 yılında Honaz Karateke İÖO’na 750 bin Tl değerinde 7 derslikli ek bina, Honaz Karateke İlkokulu onarımı için 200 bin TL, 2011 yılında İşadamları EML yapımı için 75 bin TL ve 2014 yılında 8 derslikli Berna Dalaman Anaokulunu 500 bin TL’ye yaptırarak eğitime katkıda bulunmuştu.

 

04-11-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.