DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Öğrencilerimizin Her Biri Değerlimizdir

Özel Öğrencilerimizin Her Biri Değerlimizdir

Özel eğitim okul ve kurum müdürleri değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un başkanlığında yapılan toplantıya Şube Müdürü Fikret Sarısoy ve özel eğitim okul kurum müdürleri katıldı.

 

Pamukkale Rehberlik Araştırma Merkezinde yapılan toplantıda konuşan Müdür Oğuz “İl genelinde 350 rehber öğretmenimiz görev yapmaktadır. Rehberlik Araştırma Merkezlerimiz ile birlikte koordineli bir çalışma sürdürmektedirler. Dışarıda görünen yüzümüz engelli çocuklarımız gibi olsa da özel eğitim alanında tüm bireylere ve toplumun geneline hitap etmekteyiz.

 

Özel öğrencilerimizin her biri değerlimizdir. Bu yavrularımızın, anne ve babalarının durumları, ihtiyaç ve sorunlarının tespiti büyük önem arz ediyor. Öğrencilerimizi eğitim ve diğer yönlerden değerlendirirken kendi öz evlatlarımız yerine koymalıyız. Başlıca görevimiz özel yavrularımız için güzellikler yaratmaktır. Müdürlüğümüz çalışmaları iyi bir ivme kazanmış durumda. Bunları gerçekleştirirken çeşitlendirme ve farklı uygulamaları da değerlendirmek gerekiyor.

 

Sayın Valimiz Denizli için büyük bir şans. Eğitime büyük önem veriyor. Direktifleri doğrultusunda yeni bir değerler eğitimi programını uygulamaya koyduk. Bu güzel çalışmalarımızı özel eğitim okullarımızda da uygulayacağız.

 

Okullardaki en önemli önceliğimiz temizlik ve hijyen konusudur. Öğrencilerimizin sağlıklı bir nesil olarak yetişmelerini istiyoruz. Okul pansiyonlarımız genel anlamda çok iyi durumdalar. Devletimiz pansiyon ödenekleri konusunda hiçbir sıkıntıya mahal vermiyor. Bu konuda öğrenci ve velilerimizden güzel ve olumlu dönütler oluyor.

 

İlimizin eğitimde başlıca önceliklerinden biri de ikili eğitimden tam gün eğitime geçiştir. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında 9 okulumuz daha normal eğitime geçmiş olup; Halen Metropol ilçelerimizde 31 okul ikili öğretim yapmaktadır. 90 İlkokul/Ortaokul aynı binayı kullanmaktadır. Bakanlığımızın Eğitim Politikası çerçevesinde tam gün eğitime geçişte hızlı adım atarak 2020’ye varmadan ikili eğitim sorununu çözeceğiz. İkili eğitimden normal eğitime geçmek için Merkezefendi ilçesine 174 ve Pamukkale ilçesine 232 olmak üzere toplam 406 dersliğe (17X24 Derslikli Okula) ihtiyaç bulunmaktadır.  İl olarak bu ihtiyacı karşılayabilecek konumdayız. Hayırseverlerimiz ve yerel yönetimlerimizin desteği ile bu sorun kısa zamanda çözüme kavuşacaktır” dedi.

 

Toplantı özel eğitim okul müdürlerinin kurumlarının çalışmaları hakkında yaptıkları sunumlarla sona erdi.

 

 

 04-11-201604-11-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.