DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’na Bir Tuğla Daha

Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’na Bir Tuğla Daha

Denizlili Hayırseverler tarafından İMECE usulü yaptırılacak olan Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımı için hayırsever katkısı devam ediyor. Hayırsever İşadamı Öztürk Taştan okulun yapımı için 100 bin lira yardımda bulundu.

 

Valilik Makamında gerçekleşen protokol imza törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Öztürk Taştan katıldı.

 

Törende konuşan Vali Dr. Ahmet Altıparmak; “Bir protokolü daha imzalamak için tekrar bir aradayız. ‘Bir tuğlada bizim olsun’ diye başlatılan ve hayırseverlerimiz tarafından yaptırılacak olan okula bugün Öztürk Taştan Beyin katkısına ilişkin protokolü imzalayacağız. Öztürk Bey daha önce yapılan Hayırseverler Okuluna da aynı şekilde katkıda bulunmuştu. Bugün de yaptırılacak olan okula 100 bin lira katkı sağlayacaklar. Bilindiği gibi hayırseverlerimizden ayrı ayrı 100’er bin lira alarak yeni bir okul yaptıralım demiştik. Tek başına okul yaptıran hayırseverlerimiz de var. Her bir okulun maliyeti malum.  Ama biz de eğitimde varız diyen ancak tek başına değil de birlikte yapalım diyen hayırseverlerimizi bir araya getirerek yaptığımız okullar bunlar. Bu çerçevede Öztürk Beye de teşekkür ediyoruz. İnşallah hayırları örnek olur, diğer hayırseverlimizi de harekete geçirir. Ailesine de bu kültür yerleşir, yeni nesilleri de bu hayırları devam ettirirler. Eğitimdeki ihtiyaçlarımızın giderilmesi de sağlanmış olur. Tam gün eğitime geçebilmemiz için 400’ün üzerinde derslik açığımız var. Bu anlamda Hayırsever İşadamımız Orhan Abalıoğlu’nun yaptıracağı 4 okuldan ikisinde ihaleye çıktık. İkisi de peyder pey devam ediyor. Kaba inşaatı yapılmış geri kalanı tamamlanmak üzere olan okullardan. Onlar da bittiği zaman ciddi manada ihtiyacımız giderilmiş olacak. Okullarımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Denizli eğitimine destek protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve Hayırsever İşadamı Öztürk Taştan tarafından imzalandı.

 

 

Pamukkale İlçesi Zeytinköy Mahallesinde yaptırılacak olan okul; 24 derslikli, bodrum+zemin+3 kat ve konferans salonundan oluşacak. Okulun yapımı için hayırseverlerimiz 100 bin lira katkıda bulunuyor.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.