DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yanimahalle Anaokulu Törenle Açıldı

Yanimahalle Anaokulu Törenle Açıldı

 

Merkezefendi Belediyesi’nin Yenimahalle’ye kazandırdığı ve içerisinde bir Anaokulu, Kapalı Pazaryeri ile işyerlerinin bulunduğu dev Kompleksin açılışı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Denizli, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ve davetliler katıldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, törende yaptığı konuşmada, Yenimahalle´ye yapılan yatırımın önemine değinerek; “6 derslikli Anaokulu ve 2.000 m2 alana sahip kapalı pazaryeri inşa ettik. Merkezefendi için eğitim her şeyin önünde geliyor. Merkezefendi olarak birçok projeye imza attık. İnşallah önümüzdeki 2 ay içinde Sümer ve Sevindik bölgesine de Anaokulunu yapacağız. Şuana kadar Merkezefendi sınırları içindeki 30 okula halı saha kazandırdık. Halı sahalar artık ücretsiz. Okullarımıza yemekhane yaptık. Konferans salonları inşa ettik. Öğrencilerimizi İstanbul’a gönderdik. Bu Anaokulumuz 4 mahalleye hizmet verecek” dedi.

Vali Dr. Ahmet Altıparmak da konuşmasında, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na eğitime ve halka verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Denizli Devletimizin, hayırseverlerimizin ve belediyelerimizin verdiği destekler ile Sayın Başbakanımızın koyduğu tam gün eğitim hedefine en kısa zamanda ulaşacak. Bu çerçevede Milli Eğitim Müdürümüz ve ekibi ile birlikte ciddi manada çalışma yapıyoruz.  Eksiğimiz olan okulları hayırseverlerimiz ve Milli Eğitim Bakanlığımızın gönderdiği kaynaklarla bir bir tamamlarken, bir taraftan da belediye başkanlarımızın katkılarıyla da  inşallah en kısa zamanda tamamlayacağız. Büyükşehir, Pamukkale ve Merkezefendi Belediyelerimizin, belediyecilik hizmetleri dışında bütün hizmetlere yönelme anlayışlarını tebrik ediyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ise Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nun eğitime önem vermesinin önemli olduğunu söyleyerek,  “Sizleri özledik değerli kardeşlerim. Bu mahalleleri sokak, sokak, ev ev bilen bu kardeşiniz olarak sizleri özledik. Hep aklımızdasınız. Kalben hep buradayız. Aklımızda hep burada. Önemli günlerden geçiyoruz. Bütün ihanetler gömülüyor. İhanetler geldikleri yere gönderiliyor. Bu millet dualı millettir. Peygamberimizden dualıdır. Vatana sahip çıkan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Biraz önce sahnedeki yavrularımızın elinde bayrak oldukça bu bayrak ilelebet dalgalanacaktır. Bugün bu ilçeye hizmet veren çok değerli bir Belediye Başkanımız var. Önce millet, önce eğitim illa ki eğitim diyerek hizmet ediyor” şeklinde konuştu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Protokol üyelerinin yaptığı konuşmalardan sonra Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve diğer protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesimi sonrasında protokol üyeleri Anaokulunu gezdi.

2 bin metrekarelik alana inşa edilen Kompleksin içerisinde 6 derslik, 1 etkinlik odası, 1 müdür odası, 1 yemek salonu olan Merkezefendi Belediyesi Yenimahalle Anaokulu adıyla bir anaokulu, 59 adet tezgah, 15 adet müstahsilin bulunduğu kapalı pazaryeri ve işyerleri ile bir adet alışveriş merkezi yer alıyor. Dev Kompleks, Merkezefendi Belediyesi tarafından 2 milyon TL’lik bir yatırımla yapıldı.  

 

15-11-201615-11-201615-11-201615-11-201615-11-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.