DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Tamgün Eğitime Geçişte Bir Derslikte Sizden’ Kampanyasına Destekler Artarak Devam Ediyor

‘Tamgün Eğitime Geçişte Bir Derslikte Sizden’ Kampanyasına Destekler Artarak Devam Ediyor

Denizlili Hayırseverler tarafından İMECE usulü yaptırılacak olan Pamukkale İlçesi Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımı için hayırsever katkısı artarak devam ediyor. Daha önce okulların dış bakım ve cephe kaplaması için eğitime destek veren Hayırsever İşadamı Osman Zorlu, Hayırseverler Ortaokulunun yapımı için 100 bin lira yardımda bulundu.

 

Valilik Makamında gerçekleşen protokol imza törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Milli Eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Osman Zorlu katıldı.

 

Törende konuşan Hayırsever İşadamı Osman Zorlu, eğitime destek vermekten mutlu olduğunu söyleyerek “Biz her yıl bir okulun bakımını üstleniyoruz. Çünkü eğitime yaptığımız yatırım, çocuklarımıza ve geçlerimize yaptığımız her yatırımın ülkemizin geleceğine yapılan yatırım olduğu bilinci ile yapıyoruz. Bize bu imkânı verdikleri için Sayın Valimize ve Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ederiz” dedi.

 

Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise; imzalanan protokollerin tam gün eğitime geçişte önemli rol oynadığını söyleyerek; “Eğitime destek anlamında bugün imzaladığımız 14. protokol ve hayırseverlerimizin desteği toplam da 20.150.000 TL ulaştı. Osman Bey, hayırseverliği kendine adeta kültür edinmiş, daha öncede hayırları olan bir işadamımız. Kendisi 150 ton boya bağışında bulunarak okullarımızın boyanmasına ve bina bakımına katkı sağlamıştır. Yine Şirinköy Zehra Suna Manasır İlkokulunun dış cephe mantolama ve boyanması anlamında ciddi katkısı olmuştur. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bugün de bilindiği üzere hayırseverlerimiz tarafından yaptırılacak olan okula 100 bin lira katkı sağlayacak. Osman Bey ve ailesine eğitime verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Milli Eğitim Müdürümüz ve siz değerli basın mensuplarına da bu hayırları diğer hayır yapmak isteyen hayırseverlerimize duyurduğunuz için teşekkür ediyorum. Bu hayırlar inşallah Denizli’yi tam gün eğitime geçme bakımından ilk sırada geçirecek girişimlerdir. Diğer illerle kıyasladığımız zaman birinci sırada olamasa da ilk sıralarda geçeceğimizi düşünüyorum. Bunda hepinizin katkısı var, hepinize teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Denizli’de tamgün eğitime geçme anlamında verilen destek protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve Hayırsever İşadamı Osman Zorlu tarafından imzalandı.

 

 

Pamukkale İlçesi Zeytinköy Mahallesinde yaptırılacak olan okul; 24 derslikli, bodrum+zemin+3 kat ve konferans salonundan oluşacak. Okulun yapımı için hayırseverlerimiz 100 bin lira katkıda bulunuyor.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.