DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

 

Hiçbir övgü veya sözün kıymetini izah edemeyeceği kutsal ve kadim bir mesleğin mensupları olarak, öğretmenlik mesleğinin onurunu toplumun her kesimine hatırlatma vesilesi olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne ulaşmış bulunuyoruz. Her zaman olduğu gibi bu gün de bir kez daha öğretmenlik mesleğinin mensubu olmanın kıvancını hep birlikte yaşıyoruz.

 

Başöğretmen Atatürk, öğretmenlerin Kurtuluş Savaşı´nda gösterdikleri gayret ve çalışmalarını hep övmüştür. Atatürk ülkenin geleceğinde öğretmenlere büyük görevler düştüğü inancındaydı.  Bu nedenle büyük önderimiz "Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” sözleriyle öğretmene verdiği önemi ve duyduğu saygıyı en güzel biçimde belirtmiştir.

 

Değerli meslektaşlarım,

 

Çocuklarımız, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olmayı sizden öğrenmektedir. Ailesi dışında örnek aldığı ilk insan modeli sizlersiniz.  Onları Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, ahlaki, insanı, manevi ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini, bayrağını seven ve daima yüceltmeye çalışan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı kişileri yetiştiren eğitim hizmetlerinin temel taşları olan siz değerli öğretmenlerimize şükran borçluyuz. Görüyorsunuz, eğitimin temel unsuru hiç şüphe yok ki sizlersiniz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi yarın ki güçlü Türkiye’nin büyükleri, yetkilileri ve sorumluları olarak yetiştirmek en önemli görevinizdir.   

 

Bu sorumluluk ve görevinizi insan sevgisi ile meslek aşkı ve coşkusuyla, erdem ve bilginiz, inancınız ve cesaretinizle başarıya ulaştırabilirsiniz. 

 

Bu anlamlı gün vesilesiyle bir kez daha belirtmek isterim ki her türlü sıkıntıya metanetle göğüs geren, güzide öğretmenlerimizi, hiçbir karanlık güç yolundan alıkoyamayacaktır. Mesleğine gönül vermiş, henüz yeni göreve başlamış öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü” nü kutlar, emekli olmuş arkadaşlarımıza ömür boyu sağlık, mutluluk ve esenlik dolu nice yıllar dilerim. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görevi başında şehit olan, ebediyete intikal etmiş, bütün öğretmenlerimizi şükran ve rahmet anarken, teşkilatımız adına en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

  

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.