DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaleli Gençlere Belediyeden Halı Saha Jesti

Kaleli Gençlere Belediyeden Halı Saha Jesti

Kale Belediyesi, sosyal sorumluluk bilinci çerçevesinde ilçeye bağlı mahallelerde gençlerin spor faaliyetlerini yerine getirebilmeleri amacıyla okullara halı saha yapacak. Proje kapsamında bir yemekhane ve 5 okul bahçesine halı saha yapımı ile ilgili protokol Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın da katıldığı törenle imzalandı.

 

Valilik Makam Toplantı Salonunda gerçekleşen protokol imza törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla ile İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Kale İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım katıldı.

 

Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, belediye seçimleri sonrası gezdiği mahallelerde çocukların kendisinden hiç halı sahada top oynayamadıklarını bunun için kendilerine yardım etmelerini istediklerinden bahsederek, şimdi çocukların isteklerini yerine getirebilmenin ve eğitime destek verebilmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

 

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Kale Belediyesinin belediye hizmetlerinin dışında daha önce de okulların çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışması yaptığını vurgulayarak; “Kale Belediyemiz sınırlı bütçesine rağmen bu hizmetleri de yerine getiriyor. Bu okullar kendi çocuklarımızın yetişeceği, yaşayacağı alanlar. Dolayısıyla o çocukların çok daha konforlu bir alanda eğitim görmesi, sportif faaliyetleri yerine getirebilmeleri okulların cazibelerini arttıracak. Daha sağlıklı nesillerin yetişmesine vesile olacaktır. Zihin, beden ve ruh sağlığı olmak üzere sağlık üç çeşittir. Binaların içinde zihin ve ruh sağlığını koruduğunuzu sayın. Ama fiziki sağlığı koruyacak ortamlar bakımından çok yeterli değiliz. Bu hizmetler bu konuda çok ciddi katkı sağlayacak.  Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından 600 bin liraya malolacak olan Mehmet ve Kemal Aracı İlkokulu bahçesine yemekhane ve Ya-Tu Otomotiv Hürriyet Ortaokulu, Kayabaşı Cumhuriyet İlkokulu, Belenköy Ortaokulu, Mustafa Şipar Anadolu Lisesi ile Özlüce Ortaokullarının bahçelerine halı saha yapımı ile ilgili protokol Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla tarafından imzalandı.

 

25-11-201625-11-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.