DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Öğrenci Meclisi Başkanı Mazbatasını Aldı

İl Öğrenci Meclisi Başkanı Mazbatasını Aldı

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” çerçevesinde Cumhuriyetimizin demokrasiyle güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi, seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün oluşturulması; hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi amacıyla yapılan İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı seçimlerinde başkan seçilen öğrenci Alpaslan Burkay Bal mazbatasını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’dan aldı.

 

Geçtiğimiz günlerde büyük çekişmelere sahne olan başkanlık seçimlerinde en çok oy alarak seçilen Merkezefendi İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencisi Alpaslan Burkay Bal mazbatasını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’dan alarak görevine başladı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü makam odasında gerçekleştirilen mazbata törenine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şener Bayram, Okul Müdürü Hayrullah Akgün ve Öğrenci Alpaslan Burkay Bal katıldı.

 

Öğrencilerin eğitim-öğretiminin yanında geleceğe hazırlanmasında bu tür projelerin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Çocuklarımız şimdiden seçme ve seçilme bilincini kazanıyorlar. Onları her alanda bir üst öğrenime ve hayata hazırlamak için çalışıyoruz. Öğrencimize il öğrenci meclisi başkanlarından oluşan Türkiye Öğrenci Meclisi başkanlığı seçimlerinde başarılar diliyorum” dedi.

 

Müdür Oğuz konuşmasının ardından il öğrenci meclis başkanına mazbatasını verdi.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.