DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6 Ayda 22 Milyonluk Protokole İmza

6 Ayda 22 Milyonluk Protokole İmza

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, göreve başladığı 20 Haziran 2016 tarihinden itibaren görevde bulunduğu 6 ay içinde hayırseverlerimizle toplam değeri 22 milyon TL olan ve 15’i Hayırseverler Ortaokulu olmak üzere 27 eğitim protokolüne imza attı.

 

İlk protokolünü göreve başlamasının hemen ardından 23 Haziran 2016 tarihinde imzalayan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, sonraki aylar içerisinde 26 protokole daha imza attı. Protokol imza törenlerinde Denizlili hayırseverlere eğitime verdikleri destekten dolayı tüm kesimler adına teşekkür ederek şükranlarını sunan Vali Altıparmak, Denizli’nin müteşebbis ve girişimci işadamları ile Türkiye’nin gelişmesine ve kalkınmasına çok büyük katkı sağladığını söyledi.

İmzalanan her protokolün hayır yapmak isteyen hayırseverlere örnek olmasını isteyen Vali Dr. Ahmet Altıparmak, hayırseverler tarafından yapılan yardımlar ile öğrencilerin modern, donanımlı ve fiziki şartları en yeni okullarda eğitim gördüklerini ve yurtlarda da barındıklarını söyledi.

 

Protokol imza törenlerinde önemli bir konuya da vurgu yapan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, okul yapmak isteyen hayırseverlerin bulunduğunu ancak okul yapacak arsa bulamadıklarını söyledi. Bu konuda elinde arsası bulunan ancak okul yaptırmak için durumu olmayan hayırsever vatandaşlarımıza da seslenen Vali Altıparmak şunları söyledi; “Hayırseverlerimiz okul yaptırmak için sıraya geçti. Ama Denizli’de arsa bulamıyoruz. Malum yenilerde bittiği zaman 300’den fazla dersliğe ihtiyacımız olacak. O dersliklerin yapımı noktasında hayırseverler tamam diyorlar. Görüşmeler sonucunda belirli bir yol aldık ama arsa sıkıntımız hat safhada. Hem Belediyelerimizi hem de arsası olan hayırseverlerimizi bu noktada zorluyoruz. Ama arsa bağışlayacak hayırsever bulmak zor. Arsası olanlar en azından arsalarını versinler başka bir hayırseverle birlikte okulumuzu yapalım. Biz de başka bir okula arsayı veren hayırseverimizin ismini veririz. Ya da parayı verenin ismini başka bir okula veririz.”

 

Vali Dr. Ahmet Altıparmak göreve başlamasının ardından ‘Denizli’de Tamgün Eğitime Geçiş’ projesi çerçevesinde başta Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu yapımı olmak üzere birçok önemli protokole imza attı. Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu yapımı için hayırseverlerimiz adeta hayır zinciri oluşturarak her hafta bir ya da iki protokol imzalandı. Okulun yapımı için şu ana kadar Hayırseverlerimiz; Mehmet Çınar, Turgut Dalaman ve Hamdi Soylu, Öztürk Taştan, Osman Zorlu, Veli Uğur, Yavuz Şengül, Cemal Ertuğrul, İbrahim Cinkaya, Yasir Çoban, Ahmet İnceoğlu, Ali Yavuzçehre, Serdar Sungur, Avni Şahin, İlker Kalaycı ve Nurettin Sönmez olmaz üzere toplam 15 hayırseverimiz yardımda bulunurken okulun yapımı için yakın bir zamanda ihaleye çıkılacağı öğrenildi.

 

Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımı dışında biri lise olmak üzere iki önemli okul projesine de imza atıldı. Merkezefendi Belediyesi tarafından yaptırılacak olan 32 derslikli İmam Hatip Lisesi ve Hayırsever İşadamı Halil Pekdemir tarafından yaptırılacak olan 32 derslikli ortaokul protokolleri de geçtiğimiz aylarda imzalandı.

 

Hayırseverlerimiz okul yapımının yanında öğrencilerin eğitim gördüğü okullara yardımlarını da eksik etmediler. Kale Belediyesi 5 okula halı saha yaptırırken, bir okula da yemekhane yapımı için imza attı. Hayırsever İşadamı Seyfi Başer 5 derslikli Anaokulu, Hayırsever Osman Aydınlı 3 derslikli Anasınıfı derslikleri, Hayırsever Nail Özkardeş 4 derslikli Anaokulu ve Hayırsever Serpil Kabaklıoğlu da 3 derslikli anasınıfı için protokol imzaladı. Hayırsever Cevat Akşit bir vakıf pansiyonunu İmam Hatip Lisesine tahsis ederken, Merkezefendi Belediyesi 18 okula Z Kütüphane yapımını üstlendi. Hayırsever İşadamı Ender Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi için yardımda bulunurken, Hayırsever İşadamı Mustafa Şipar lise için kantin yapımı, Hayırsever Hulusi Yaprak ise bir liseye yemekhane ve kantin yapımı için Vali Dr. Ahmet Altıparmak ile protokol imzaladı.

 

 

Vali Dr. Ahmet Altıparmak göreve başlamasının ardından toplamda 27 adet protokole imza atarken bu protokollerin toplam değerinin 22 Milyon TL olduğu öğrenildi.

06-01-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.