DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Liseleri Arası Münazara Yarışması Finalleri Yapıldı

İmam Hatip Liseleri Arası Münazara Yarışması Finalleri Yapıldı

Öğrencilerin araştırma, sorgulama, yetisini arttırmayı, teori ve hitap gücünü geliştirmeyi, öğrenciler arası iletişimi arttırarak sosyalleşmelerini sağlanmasının amaçlandığı münazara yarışmaları finali gerçekleştirildi.

 

Denizli Servergazi İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen ve ilimiz geneli imam hatip liseleri arasında yapılan  münazaranın  finalinde 7 okuldan öğrenciler kıyasıya yarıştılar.

                       

Tartışa tartışa anlıyoruz ve tartışa tartışa anlatıyoruz sloganı ile yapılan münazaralarda 4 okulun öğrencileri “Maddi Geliri Yüksek Bir Meslek Sahibi Olmak Daha Önemlidir” tezini, diğer 3 okulun öğrencileri “Manevi Tatmin Sağlayan Bir Meslek Sahibi Olmak Daha Önemlidir”  tezini savundular.

 

Yarışma sonucunda; birinci Merkezefendi    Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi, ikinci Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi, üçüncü ise Acıpayam Anadolu İmam Hatip Lisesi

oldu.

 

Yarışma sonucunda dereceye giren okul öğrencilerine çeşitli ödüller ile yarışmaya katılan tüm okul öğrencilere katılım belgesi verildi.

 

Münazara finalinde yarışan okullar;

 

1.         Pamukkale                  Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi

2.         Kale                            Kale Anadolu İmam Hatip Lisesi

3.         Çal                              Çal Anadolu İmam Hatip Lisesi

4.         Acıpayam                   Acıpayam Anadolu İmam Hatip Lisesi

5.         Güney                                    Güney ÇPAL(Anadolu İmam Hatip Lisesi)

6.         Merkezefendi             Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi

7.         Tavas                          Tavas Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

Gelişen ve değişen dünyada insanların, yaşadıkları toplum içinde, saygınlık kazanabilmelerinin ilk şartı, kişinin amaçlarını en doğru, en anlaşılır şekilde ifade etmesiyle olabildiği bir gerçektir. Münazara etkinlikleri öğrencilere tartışmayla kavgayı ayırmayı, sağlıklı iletişimde dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenebilmeleri için çok etkili bir öğrenme şeklidir.

 

20-01-201720-01-2017

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.