DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EDEP’de Demokrasi İşlendi

EDEP’de Demokrasi İşlendi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce il genelinde yürütülmekte olan Eğitimde Değerler Eğitimi Projesi (EDEP) kapsamında Pamukkale Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince işlenen “Demokrasi”  teması programı gerçekleştirildi.

 

Okulda gerçekleştirilen etkinliklere Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Millî Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün, İlçe Millî Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan ve diğer protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler ile misafirler katıldı.

 

Coşku ve heyecan dolu programın açılış konuşmasında Pamukkale Kaymakamı Hayretttin Balcıoğlu; programın hazırlanmasında emeği geçen başta okul müdürü olmak üzere öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek, projenin Anafartalar Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından son derece başarılı bir şekilde uygulanmış olmasından dolayı çok memnun olduklarını ifade etti.

 

Programda içerik olarak “Demokrasimize Sahip Çıkıyoruz” temasıyla oluşturulan görsellerin Değerler Eğitimi kapsamında küçük canlandırmalar, ay içerisinde yapılmış olan demokrasi temalı çalışmalara ait görsellerin panolarda sergilenmesi, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi ve eserlerin okutulması , EDEP sokağında oluşturulan sınıf kapılarındaki kaplamalarda yer alan yazı kutularının Kaymakam Hayrettin Balcıoğlu tarafından ilk olarak doldurulmasına yer verildi. Ayrıca okul konferans salonunda “Demokrasi Birlikten Doğar” adlı küçük doğaçlama sergilendi.

 

 

Gerçekleştirilen etkinliklerin arkasından Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, protokol üyeleriyle öğretmen ve idarenin katılımıyla öğretmenler odasından barış ve demokrasinin sembolü olan beyaz güvercinler uçuruldu.

 

20-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-2017

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.