DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Mucitler ‘Başımıza İcat’ Çıkaracaklar

Genç Mucitler ‘Başımıza İcat’ Çıkaracaklar

İlimizde, İlkokul-Ortaokul ve Lise de öğrenim gören öğrencilerin, yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak, yenilikçi, özgün ancak keşfedilmemiş ve sadece fikir aşamasında kalmış projeleri tespit ederek hayata geçirmek, Denizli ve Türkiye’nin inovasyon yolculuğunda çocukların ve gençlerin katıksız fikirlerinden iş dünyası olarak faydalanmak ve onlara gerekli destekleri sunmak amacıyla düzenlenecek olan Genç Mucitler Aranıyor – DENİB İnovatif Fikirler Yarışması’nın Protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın katıldığı törenle imzalandı.

 

DENİB’de düzenlenen protokol imza törenine, Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın yanısıra, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile davetliler katıldı.

 

Törende konuşan TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, yarışmanın bir araç olduğunu vurgulayarak; “Onbinlerce genç, büyük bir enerjiyi bünyelerinde barındırıyorlar. Türkiye’nin en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi yüksek teknolojiye dayalı ihracat olduğunu düşünürsek bu yarışmanın şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek; “Bu kültürün desteklenmesi, gençlerin özendirilmesi gerekiyor. Farklı bir fikri söylerken ‘acaba ayıp mı olur’, ‘beni birileri kınar mı’ demeden hiç kimsenin ne düşüneceğini bakmadan ‘ben böyle düşünüyorum’ diyebilmesi çok önemli. Özgüvenli olması çok önemli. Bugün Facebook gibi internet kullanımlarının arka planında yazılımlarında Al Goritma var. Peki Al Goritma kimin buluşu? Al Goritma, El-Harezmi’nin buluşu. Ama bunu bilmek yetmiyor. Bunları bir araya getirmek önemli olan. İhracatçılar Birliğimizin verdiği bu destek, bu işin bu yaşta oluşması noktasında önem arz ediyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Denizli zaten bu girişimci ruha sahip. İnanıyorum ki verilen bu desteklerle geleceğin birçok bilim adamı bizde yetişebilir” dedi.

 

Konuşmaların ardından, Genç Mucitler Aranıyor – DENİB İnovatif Fikirler Yarışması Protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından imzalandı.

 

 

Yarışma başvurularının öğrenim görülen okullara yapılacağı, değerlendirmelerin yetkin jüri üyeleri tarafından gerçekleştirileceği, dereceye giren eserlerin ise Mayıs ayında düzenlenecek bir final gecesinde ödüllendirileceği öğrenildi.

 

24-01-201724-01-201724-01-201724-01-201724-01-2017

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.