DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızda Doküman Yönetim Sistemine Geçişi Yapıldı

Okullarımızda Doküman Yönetim Sistemine Geçişi Yapıldı

e-Devlet sisteminin dönüşümünün sağlanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “ Doküman Yönetim Sistemi (DYS)” ilçelerimizin ardından ilimizde yer alan tüm resmi okul ve kurumlarda sisteme dahil edildi.

 

Sistem hakkında bilgilendirme yapmak üzere Merkezefendi ilçesi Arif Yalınkaya İlkokulunda okul müdürlerine yönelik toplantı yapıldı.

 

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un katıldığı toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcı Şener Bayram, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç ve Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan’ın yanı sıra okul müdürleri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında  “ Bugün sizler adına yapılan bir yenilik için bir aradayız.  Doküman Yönetim Sisteminin ilimiz için, okullarımız için hayırlı olmasını diliyorum.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen projeye, İl Milli Eğitim Müdürlükleri, Valilik ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden sonra 01 Şubat 2017 tarihi itibariyle geçişi yapılan 10 il arasında ilimizin de yer almasıyla ilimizdeki tüm resmi okul ve kurumlarımız Doküman Yönetim Sistemine geçiş yaptılar.

 

Bu sistemin sizler için çok büyük güzellikleri vardır. Örneğin; kağıt israfına son veriyor, zamandan tasarrufunuz olacak, kalemden, arşivden tasarrufunuz olacak. Kişiler, sistem üzerinden evrak takibi yapabilecek, yazılar daha hızlı ve güvenli olarak ilgili birimlere ulaştırılabilecektir. Bir yazı yazıldıktan sonra günler değil saatler içinde yazılarınıza cevap alıp sonuca ulaştırabileceksiniz.

 

Çağımıza son derece uygun, teknolojiye uygun bir yazışma sistemidir. Denizlimize ve tüm ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Sizlere de çalışmalarınızda başarılar diliyorum. ” Dedi.

 

 

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şener Bayram ve Mebbis Yönetici Abdullah Kurt’un yapmış olduğu bilgilendirmelerden sonra okul müdürlerinin sistem hakkındaki soruları cevaplandı.  Okul müdürlerinden okullarının fiziki durumları hakkında da bilgi alan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz 06 Şubat 2017 itibariyle başlayacak olan 2016-2017 eğitim öğretim yılının II. yarıyılının hayırlı olmasını diledi.

 

03-02-201703-02-201703-02-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.