DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitime Nitelik Kazandırılıyor

Mesleki Eğitime Nitelik Kazandırılıyor

Ülkemizin ihtiyaç duyduğu mesleki eğitim branşlarını daha nitelikli hale getirmek için ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de önemli çalışmalara imza atılıyor.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülmekte olan “Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi” kapsamında eğitimin her alanında iyileştirme, geliştirme ve nitelikleştirme hedefleri doğrultusunda çalışmalar yürütülüyor.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz bu kapsamdaki çalışmaların değerlendirilmesi aynı zamanda planlama ve programlama çalışmaları için il geneli mesleki eğitim merkezi müdürleri ile bir araya geldi.

 

Müdür Oğuz yaptığı konuşmasında “Güçlü bir toplumsal yapıya sahip olabilmemiz için öğrencilerimize iyi eğitim vermenin yanı sıra nitelikli hale getirebilmek için mesleki eğitimi desteklemeliyiz.  Sektör-Okul-İşletme iş birliğinde sektörünün ihtiyacı olan nitelikli işgücünü sağlamak için işletmeler ile mesleki ve teknik eğitim okul/kurumları arasında iş birlikleri geliştirerek, mesleki ve teknik eğitimin kalitesini arttırmaya katkıda bulunmayı, ekonomik ve sosyal kalkınmayı desteklemeyi hedefliyoruz” dedi.

 

Denizli İlinde mesleki eğitim veren okul kurum sayısı toplamı: 55’dir. Bu okullarda yaklaşık 22.000 öğrenci eğitimlerine devam etmektedir.

 

Mesleki eğitimin okul bazındaki dağılımları;

 

1-Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi:27

2-Çok Programlı Anadolu Lisesi: 19

3-Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM): 4

4- Mesleki Eğitim Merkezi (MESEM): 5

 

 

 10-02-201710-02-201710-02-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.