DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Günümüzde Teknoloji Bağımlılığı Madde Bağımlılığının Önüne Geçti

Günümüzde Teknoloji Bağımlılığı Madde Bağımlılığının Önüne Geçti

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ortaokul müdürleri ile bir araya geldi.

 

Pamukkale İncilipınar Ortaokulunda gerçekleştirilen toplantıda Şube Müdürleri Mustafa Vural, Şaban Altınsuyu ve ortaokul müdürleri hazır bulundu.

 

Denizli’nin eğitim alanında kabuğunu kırdığını, bir çok ilklere imza attığını ve yeniliklerle adının gündeme geldiğini belirten Müdür Oğuz, tüm bu güzelliklerde idarecilerin ve öğretmenlerin büyük payının olduğunu söyledi. Sözlerine “Geleceği inşa eden biz eğitimcileriz. Yavrularımızın geleceğe iyi hazırlayabilmek adına örnek birer insan ve yöneticiler olmak zorundayız. Eğitim alanındaki çalışmalarınızla gurur duyuyorum.

 

Okullarımızda huzurlu ve güvenli bir eğitim için güvenlik önlemlerini en üst seviyede tutunuz. Parçalanmış aile çocuklarına sahip çıkalım ve onların hayattan kopmalarına engel olalım.

 

Çağımız teknoloji çağı. Günümüzde teknoloji bağımlılığı madde bağımlılığının önüne geçti. Çocuklarımız gerek okulda gerekse okul dışında sosyal medyaya ve teknolojik cihazlara gömülmüş durumda. Başarı için çok okumanın önemini her zaman dile getiriyoruz. Sizler aracılığı ile öğretmenlerimize buradan sesleniyorum. Öğrencilerinize okul dışı zamanlarda da sahip çıkınız. Aileleri ile iletişim halinde olunuz. Mesela bir sınıf öğretmenimiz her gün iki öğrenci velisini arasa ve o gün çocuklarının kitap okuyup okumadığını sorsa. Bu tür bir uygulama ile hem velilerimizin okulla bağları güçlenir hem de öğrencilerimizin başarısı artar diye düşünmekteyim.

 

Asım’ın Neslini yetiştirmek bizim en başlıca vazifemiz. Neslimizi örflerimize, adetlerimize, gelenek ve göreneklerimize göre yetiştirirsek görevimizi en iyi şekilde yerine getirmiş oluruz.

 

Meslek liselerinin; öğrencilerin eğitim sonrasındaki hayatlarına kattıkları değer ile kolunda altın bilezik sahibi yapan kurumlar olduğunu tüm öğrencilerimize anlatmamız gerekiyor.  Sanayi alanında büyük bir kalkınma yaşayan ülkemiz de meslek liselerini yeniden tercih edilen okullar haline getirmemiz gerekiyor ki nitelikli personel ihtiyacı karşılanabilsin.

 

 

EDEP (Eğitimde Değerler Eğitimi Projesi) projesi devam ediyor. İl genelinde tüm okullarımızda değerlerimiz işleniyor. Ayrıca Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda 5 farklı Denizli Türküsü okullarımızda öğrencilerimize öğretiliyor. 23 Nisan veya 19 Mayıs’ta bu uygulamamızla ilgili güzel bir program hazırlama çalışması içerisindeyiz.” dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.