DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretim Ders Kitapları İlimizde Yazılıyor

Ortaöğretim Ders Kitapları İlimizde Yazılıyor

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  Milli Eğitim Bakanlığının ders kitaplarının bakanlık bünyesindeki öğretmenlerce hazırlanması çalışmaları kapsamında ilimizde Kasım 2016’da kurulan kitap yazım komisyonuna ziyarette bulundu.

 

Komisyonun çalışmalarını yerinde inceleyen Müdür Oğuz “Bu çalışmalar dâhilinde fen lisesi fizik 9-10 ders kitaplarının yazımı komisyonumuz tarafından yürütülmektedir.

 

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. İzzet Kara (Editör), Doç. Dr. Hülya Çermik ( Program Geliştirme), Yrd. Doç. Dr. Metin Yaşar ( Ölçme ve Değerlendirme) hocalarımızın desteği ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda 9. sınıf fizik kitabının üç ünitesi, 10. sınıf fizik kitabının ilk ünitesi tamamlandı. 21 Nisan 2017’de 9. Sınıf Fizik kitabını tamamlayarak Milli Eğitim Bakanlığımıza teslim etmeyi hedeflemekteyiz.

 

Kitabımızı öğrencilerin “Fizik bana neden lazım?” sorusunun cevabını yaşayıp görerek öğrenmelerini sağlayacak güncel anlatımlarla yazmaktayız. Öğrencilerin bizzat kendilerinin tasarlayacağı etkinlik ve deneylere sıkça yer vermekteyiz. Amacımız önümüzdeki yıllardan itibaren kademeli olarak okutulacak kitaplarımızla fizik eğitiminin ve günlük hayattaki olayların fizik bilimi ile daha anlaşılabilir hale gelmesidir. Özellikle PİSA sınavlarında karşılaşılan soruların yorumlanıp cevaplanabilmesi amacıyla açık uçlu sorulara ağırlık vermekteyiz. Komisyonumuzca hazırlanan kitaplarımızın hem öğretmenlerimize hem de öğrencilerimize doyurucu kaynak olacağını düşünüyoruz” dedi.

 

 

17-02-201717-02-201717-02-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.