DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

7’den 70’e Hayat Boyu Öğrenme

7’den 70’e Hayat Boyu Öğrenme

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyonu Şubat ayı toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

 

Denizli Vali Yardımcısı Hakkı Ünal başkanlığında yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, il genelindeki halk eğitim müdürleri, daire müdürleri ve temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

 

Vali Yardımcısı Hakkı Ünal yaptığı açılış konuşmasında “Her yaş ve her statüden tüm vatandaşların mekân ve zaman gözetilmeksizin kendilerini geliştirmek için yapmış oldukları her türlü öğrenme faaliyetini kapsayan Hayat Boyu Öğrenme ülkemiz için büyük bir öneme sahip. Geçmişten bugüne ilimizde birçok alanda kurslar açılmış, birçok kişiye eğitim ve sertifika verilmiştir. Bütün bu çalışmalarımızı sürdürürken siz değerli odalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızdan bu çalışmalara katılmaları gerekmektedir” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Hayat Boyu Öğrenme doğumdan ölene kadar devam eden bir faaliyettir. Bugün ki yaptığımız çalışmalara bakacak olursak, Denizli Hayata Boyu Öğrenme konusunda Türkiye’de en başarılı iller arasında yerini almıştır. Halk Eğitim Merkezlerinin kurum müdürleriyle her ay farklı ilçelerde toplanılarak bu toplantılarda bir sonraki ay yapılması düşünülen çalışmalar hakkında görüşmeler yapmaktayız.  Bu çalışmaların sonucu kursiyer sayısını 103.783’e çıkardık. İlimizde 282 okulumuzda Okullar Hayat Olsun Projesi Uygulanmaya devam ediyoruz. Girişimcilikte Önce Kadın Projesi, Bütçemi Yönetebiliyorum Projesi, Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi 2 Projesi, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi ilimizde başarıyla uygulanmaya devam etmektedir” dedi.

 

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Şube Müdürü Erdinç Akkaya toplantıya katılanlara Hayat Boyu Öğrenmeye katılımın oranlarının arttırılmasıyla ilgili çalışmalar ve faaliyetler hakkında sunum yaptı.

 

Toplantı sonunda komisyon tarafından;

1-İhtiyaç ve talepler doğrultusunda mesleki, sosyal ve kültürel alanda kursların düzenlenmesine devam edilmesine,

2-İşkur başta olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde açılmış olan kurslara yenilerinin eklenmesi ve bölge halkının söz konusu kurslara yönlendirme ve teşvik edilmesine

3- Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi kurslarının tüm öğrenci ve velilere verilecek şekilde devam etmesine

4- Hayat Boyu Öğrenme Kültürünün geliştirilmesine yönelik farkındalık çalışmaları yapılmasına devam edilmesine

5-Aile eğitimi kurslarına daha fazla yer verilmesine

6- Hayat Boyu Öğrenme kapsamında AB Projeleri hazırlanması, hareketliliğin arttırılmasına yönelik çalışmalara devam edilmesine karar verildi.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.