DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kardeş Okul Projesi” Büyüdü

“Kardeş Okul Projesi” Büyüdü

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünce 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 160 gönüllü okulun katılımıyla pilot uygulaması yapılan 2016-2017 eğitim–öğretim yılında ilimizdeki tüm okullarda uygulanacak. 

 

Projenin protokol töreni Pamukkale Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantı ile yapıldı.

 

Protokol törenine İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz ve okul müdürleri katıldı.

 

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE biriminin hazırladığı ve okullarımız arası kaynaşmayı artırmaya yönelik bir proje olan “Kardeş Okul” projesiyle ortak bir tema üzerinde yoğunlaşmış kardeş okulların her türlü bilgi, deneyim ve donanımını ortak bir sinerji yaratarak paylaşmaları hedefleniyor.

 

Proje hakkında açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz  “Kardeş Okul Projesi; kardeşlik duygusunu en anlamlı biçimde yaşamak, yaşatmak ve yüceltmek, kardeş okul projesinin sadece bir maddi yardımlaşma projesi olmadığını, bu projenin çok kültürlü bir bilgi, deneyim ve görüş paylaşımını da içerdiğini kanıtlayabilmektedir. Ortak bir tema üzerinde yoğunlaşmış kardeş okulların her türlü bilgi, deneyim ve donanımını ortak bir sinerji yaratarak paylaşmalarını ve üretken hale gelmeleri sağlamaktadır. Projemiz ilimizde bulunan okulların öğrencileri, öğretmenleri, velileri ve okul idarecileri arasında birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının paylaşılması, sosyal, kültürel, sportif etkinliklerde birlikteliği sağlayacak bir etkileşim- iletişim ortamını kurmayı amaçlamaktadır.

 

Kardeşlik duygusunun en ihtiyaç duyulan bir gereksinim olması, bilgi kültür ve değerlerin paylaşılmasının daha da olumlu, üretken sonuçlar doğuracağına duyulan inancın olması, öğrencilerin çevrelerindeki yaşantılardan kopuk olmaları, öğrencilerin benmerkezci anlayışta olmaları kardeş okul projesinin hayata geçirilmesine etken olmuştur.

 

İlimizde bulunan okulların; öğrencileri, öğretmenleri, velileri ve okul idarecileri arasında bir etkileşim-iletişim ortamını kurmaya yönelik geliştirilen projeyle okulların özellikle ders dışı sosyal, kültürel, sportif etkinliklerle bir araya gelmesi, birlikte unutulmaya yüz tutmuş geleneklerimizin canlandırılması gibi etkinlikler düzenlenmesi öngörülüyor” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce eşleştirmeleri yapılan kardeş okullar; protokollün ardından karşılıklı mutabakata vararak, eylem planlarını hazırlayacaklardır. Eylem planları İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli uzmanlar tarafından incelenip onaylandıktan sonra eylem planını doğrultusunda etkinlikler hayata geçirilecektir.

 

 24-02-201724-02-201724-02-201724-02-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.