DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

84 Yaşındaki Eğitim Sevdalısından, Denizli Eğitimine Dev Destek

84 Yaşındaki Eğitim Sevdalısından, Denizli Eğitimine Dev Destek

Uzun yıllar çiftçilikle uğraşan 84 yaşındaki Mehmet Ali Uyanık, yıllarca dişinden tırnağından arttırarak yaptığı birikimlerle, doğup büyüdüğü topraklara lise yaptıracak. Hayırseverimiz 1 Milyon 700 bin TL değerinde olan ve eşi Naile Uyanık ile kendi ismini vereceği lisenin protokolünü bugün Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın katıldığı törenle imzaladı.

 

Protokol imza törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırseverimiz Mehmet Ali Uyanık, eşi Naile uyanık, kızı Fatma Memiş ile torunları Ömür, Özgün ve Ali Memiş katıldı.

 

Törende konuşan Hayırsever Mehmet Ali Uyanık; “Seneler önce eşimle birlikte zorluklarla kazandığımız paralarla bir tarla aldım. Bu zamana kadar tarlamı satmayı hiç düşünmedim. Ama şimdi zamanının geldiğini düşünerek sattım. Memleketimde ortaokul var.  Anadolu Lisesi yaptırmak içimde bir heyecan oluşturdu. Ailem bana bu konuda destek verdi. Kimse karşı çıkmadı. Sizlerin aracılığınız ile bu içimdeki heyecanı gerçekleştiriyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

 

Törende konuşan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, şimdiye kadar imzaladığı en güzel protokol olduğunu söyleyerek; “Mehmet Ali Uyanık amcamızla bugün çok özel bir protokol imzalayacağız. Kendisi hayata atıldıktan sonra bir hayal kurmuş. Onun üzerine biriktirdiğini biraraya getirip bize 1 milyon 700 bin liralık bağışta bulunuyor. Kendisine destek veren ailesine de çok teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Herkese Allah nasip etsin. Çok zor bir kazancın semeresini bugün kendileri eğitime devrediyorlar. Allah sağlık versin” diye konuştu.

 

 

Merkezefendi İlçesi Başkarcı Mahallesinde yaptırılacak olan Naile-Mehmet Ali Uyanık Anadolu Lisesi 24 derslikten oluşacak. Bodrum+Zemin+3 kat olarak inşa edilecek olan okul 1 Milyon 700 Bin TL’ye mal olacak.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.