DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Projeler Değerlendirildi

Projeler Değerlendirildi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülmekte olan dört ana projenin değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 

Denizli Bağbaşı 80. Yıl Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Ragıp Çelik, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, ilçe milli eğitim müdürleri ile strateji biriminden sorumlu şube müdürleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açılış konuşmasında “Eğitimci ve yöneticiler olarak ilimize bir hareketlilik bir ritim kazandırmak zorundayız. Sayın Valimiz okullarda üç unsura büyük önem veriyor. Güvenlik, disiplin ve hijyen. Eğitimin yöneticileri olarak okullarımızı çocuklarımızın konforu için dizayn etmekteyiz. Önümüzdeki günlerde sayın müsteşarımızın başkanlığında sanayici ve eğitim işbirliği toplantısı gerçekleştireceğiz. Sektörün ihtiyaçları ve mesleki eğitimi masaya yatıracağız” dedi.

 

Müdür Oğuz konuşmasının devamında son dönemlerde Okullarda Sosyal Medyanın Kullanılması ile ilgili Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlardaki yönetici, öğretmen ve öğrenciler tarafından okulda ders sırasında veya serbest zamanlarda yapılan faaliyet, eylem ve durumların görüntüsünün alındığı, sesinin kaydedildiği veya videosunun çekildiği; daha sonra bunların internet sitelerine yüklendiği veya sosyal medya ortamlarında paylaşıldığına ilişkin bilgiler Bakanlığımıza ulaşmaktadır. Bu bağlamda; Milli Eğitim Bakanlığımızın 2017/12 sayılı Genelgelerinde “Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda il, ilçe, okul ve kurum yöneticileri tarafından, okul veya kurumlarında görev yapan tüm personel ile öğrenim gören öğrencilerin, kişilerle ilgili her türlü ses, yazı, görüntü ve video kayıtlarının internette veya farklı dijital ya da basılı ortamda hukuka aykırı şekilde paylaşılmasının Anayasaya, uluslararası sözleşmelere ve 1739 sayılı Kanununa aykırı olduğu; bu fiillerin Türk Ceza Kanununda suç olarak düzenlenmiş olduğu hususunda bilgilendirilmesi sağlanacak ve bu durumların önüne geçilmesi için gerekli önlemler alınacaktır.  Ayrıca, kişilerin psikolojik ve sosyal yönlerine olumsuz etki yapacak her türlü ses, görüntü ve video kayıtlarının genel ağ ortamlarına yüklediği ve paylaştığı tespit edilenler hakkında ilgili mevzuatı çerçevesinde gerekli yasal işlemler başlatılacaktır” denilmektedir. Denizli olarak bu konu üzerinde hassasiyetle durağız.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Strateji Birimi AR-GE bölümünce toplantıya katılanlara EDEP (Eğitimde Değerler Eğitimi Projesi), Denizli Eğitiminde Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi, Kardeş Okul Projesi ve Denizli Türkülerini Söylüyor Projesi hakkında yapılan çalışmalar ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.

 

 14-03-201714-03-201714-03-201714-03-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.