DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 102.Yıl Dönümü Anıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 102.Yıl Dönümü Anıldı

18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Merkezefendi Servergazi İmam Hatip Ortaokulunda tören düzenlendi.

 

Merkezefendi Servergazi İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen törene ValiYardımcısı İsmail Soykan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları Ragıp Çelik ve Hüseyin Başgün, Şube Müdürü Şaban Altınsuyu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, İl Jandarma Komutanlığı görevlileri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, daire müdürleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.

 

Tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından tüm şehitlerimiz için Denizli Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Tolga Işık tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

 

Vali Yardımcısı İsmail Soykan yapmış olduğu konuşmasında “Bu anma programları her yıl bizlere bir vesile oluşturuyor. Şehitlerimizi hatırlayıp anmış oluyoruz. Kültürü derin ve büyük bir milletiz. Tarihte birçok devletler kurmuşuz. En sonda Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi kurduk. Çanakkale Zaferi ve 15 Temmuz gibi büyük olaylarda ne kadar köklü bir kültüre ve vatanseverliğe sahip olduğumuzu bir kez daha görüyoruz. Şehitlerimize ve gazilerimize borçlarımız var. Tüm şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıkmalıyız” dedi.

 

Daha sonra Şehit ve gaziler adına Gazi Teğmen Mustafa Işık ile Türk Silahlı Kuvvetleri adına İstihkâm Üsteğmen Fatih Çullu günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı.

 

Konuşmaların ardından Denizli Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri 18 Mart Çanakkale Zaferi konulu tiyatro gösterisi sundu. Tiyatro programa katılanlara duygulu anlar yaşatarak çok büyük beğeni aldı.

 

Programın sonunda; Çanakkale Savaşlarının 102.Yıldönümü ve 15 Temmuz Şehitlerini Anma Etkinlikleri kapsamında ilimiz genelindeki ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim öğrencileri arasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

-  18 Mart Çanakkale Savaşlarının 102.yıldönümü nedeniyle Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen Resim Yarışması Birincisi Pamukkale Akhan Şehit Doğan Acar Ortaokulu 8/C sınıfı öğrencisi Hilal Mutluoğulları,             Şiir Yarışması Birincisi Tavas Altınova Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencisi Şerif Tezgör,             Kompozisyon Yarışması Birincisi Kale Ya-Tu Otomotiv Hürriyet Ortaokulu 5/B sınıfı öğrencisi Merve Bahar Konukız,

 

-   15 Temmuz Şehitlerini Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Resim, Şiir, Kompozisyon ve Kısa Film Yarışmasında Resim Yarışması Birincisi Pamukkale Atatürk İlkokulu 4/D sınıfı öğrencisi Bengisu Gökçe, Şiir Yazma Yarışması Birincisi Bekilli 30 Ağustos Ortaokulu 7/D sınıfı öğrencisi Şefika Tekeli, Kompozisyon Yarışması Birincisi Çal Anadolu Lisesi 11/B sınıfı öğrencisi Gülçin Çelen,            Kısa Film Yarışması Birincisi “Tek Kurşun” adlı kısa filmle Pamukkale Cumhuriyet Anadolu Lisesi Senarist Öğrenciler İlayda Cennet Bildik-Enes Yılanlı

 

-  18 Mart Çanakkale Savaşlarının 102.yıldönümü nedeniyle Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen Resim, Şiir Ve Kompozisyon            Resim Yarışması İkincisi Sarayköy Atatürk Ortaokulu 7-F sınıfı öğrencisi Ayşe Beren Arısoy, Şiir Yarışması İkincisi Çivril Irgıllı Ortaokulu 6-A sınıfı öğrencisi Necip Hamza Yavuz, Kompozisyon Yarışması İkincisi  Çal İmam Hatip Ortaokulu 6-C sınıfı öğrencisi Kübra Su Fırtına,

 

-15 Temmuz Şehitlerini Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Resim, Şiir, Kompozisyon ve Kısa Film Yarışmasında Resim Yarışması İkincisi Çivril Kameroğlu Cumhuriyet İlkokulu 3/A Sınıfı öğrencisi Hilal Erdem, Şiir Yazma Yarışması İkincisi Honaz Belediyesi Ortaokulu 7-B sınıfı öğrencisi Huriye Yelek, Kompozisyon Yarışması İkincisi Pamukkale Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi 11-B sınıfı öğrencisi İlknur Korkmaz, Kısa Film Yarışması İkincisi “15 Temmuz” adlı kısa filmle Pamukkale Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Senarist Öğrenciler Eşrefhan Özkan – Zafer Koçyiğit,

 

-18 Mart Çanakkale Savaşlarının 102.yıldönümü nedeniyle Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon Yarışmalarında Resim Yarışması üçüncüsü Çal Cumhuriyet Ortaokulu 8/C sınıfı öğrencisi Berfin Kayalık, Şiir Yarışması üçüncüsü Sarayköy Atatürk Ortaokulu 7/E sınıfı öğrencisi Mustafa Kerman, Kompozisyon Yarışması üçüncüsü Pamukkale Raşit Özkardeş Ortaokulu 8/A sınıfı öğrencisi Melisa Çelikkaya,

 

-15 Temmuz Şehitlerini Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Resim, Şiir, Kompozisyon ve Kısa Film Yarışmasında Resim Yarışması üçüncüsü Çal Gazi İlkokulu 4/B sınıfı öğrencisi Ahmet Tok,       Şiir Yazma Yarışması üçüncüsü Pamukkale Kezban Ali Çınar İ.H.O. 8-E sınıfı öğrencisi Nuran Durmuş, Kompozisyon Yarışması üçüncüsü Honaz Kaklık Çok Programlı Anadolu Lisesi 9-A sınıfı öğrencisi Pınar Acar, Kısa Film Yarışması üçüncüsü “15 Temmuz” adlı kısa filmle Pamukkale Orhan Abalıoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Senarist İbrahim Özdemir ödüllerini protokolden aldılar.

 

 21-03-201721-03-201721-03-201721-03-201721-03-201721-03-201721-03-201721-03-201721-03-201721-03-201721-03-201721-03-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.