DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Ödül Töreni

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Ödül Töreni

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti  işbirliğinde, ülke geneli ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik,  görsel ve edebi alanda  düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek”  yetenek yarışması birincileri ödüllerini aldı.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Bina Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  Şube Müdürleri Mustafa Vural, Fikret Sarısoy, Yeşilay Şube Başkanı Bünyamin Yakar ile yönetim kurulu üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Merkezefendi Kaymakamı tören öncesi yaptığı konuşmasında “Yeşilay her türlü kötü alışkanlıkla mücadelede yer almaktadır. Yeni bir yönetim yeni bir ruhla daha güzel başarılara imza atacaklarına inanıyorum. Bugün ayrıca “Dünya Su Günü” onu da buradan hatırlatmak istiyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Bakanlığımız ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkinlerini kavramaları amacıyla proje hayata geçirildi. Bugün “Bağımlılık” konulu yarışmamızda dereceye giren yavrularımızı ödüllendireceğiz.

 

Bağımlılıkla mücadelede en büyük görevlerden biri anne-baba ve öğretmenlerimize düşmektedir. İlimizde 200 bin öğrencimiz var. Çocuklarımızı hepsini başarılı kılmak için çalışıyoruz” dedi.

 

Konuşmaların ardından yarışmalarda birinci olan öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.

 

Yarışma Görsel ve Edebi olarak iki kategoride düzenlendi. Yarışmada il birincisi olan öğrenciler 500 TL para ödülü kazandılar.

 

Görsel Kategori Birincileri:

İlkokullar arasında Resim Alanında Sümeyye Aslan-  Acıpayam Yassıhöyük İlkokulu Öğrencisi

Ortaokullar arasında Kısa Film Alanında Mehmet Mert Kırgıl -  Pamukkale Dr. Necdet Durmuş Ortaokulu Öğrencisi          

Liseler arasında Resim Alanında Ekinsu Tatar - Cumhuriyet Anadolu Öğrencisi

 

Edebi Kategori Birincileri:

İlkokullar arasında Kompozisyon Alanında Elif Sorucu – Merkezefendi Katip Çelebi İlkokulu Öğrencisi

Ortaokullar arasında Şiir Alanında Ömer Kartop -  Bekilli 30 Ağustos Ortaokulu Öğrencisi

Liseler arasında Kompozisyon Alanında Burak Can Kaban – Kale Mustafa Şipar Anadolu Lisesi Öğrencisi

 

 

23-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.