DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ege’nin En Büyük Kitap Fuarı Kapılarını Açtı

Ege’nin En Büyük Kitap Fuarı Kapılarını Açtı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Ege’nin en büyük kitap fuarı kapılarını açtı. Fuarda 163 yazar, 123 yayınevi Denizlili kitapseverlerle buluşacak.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılış törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, davetliler ile çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin uzun zamandır arzu ettiği ve beklediği kitap fuarının ilkini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

Fuarın gerçekleşmesine destek olan Vali Dr. Ahmet Altıparmak’a ve Eylül Fuarcılık’a teşekkür eden Başkan Zolan, Denizli´nin aynı zamanda fuar şehri olmasını istediklerini söyledi.

 

Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise, Denizli için çok güzel bir gün olduğunu ifade ederek; “Kitap varsa orası zaten huzurludur. Bu havayı birlikte teneffüs etmek çok güzel bir olaydır. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Denizli çok şanslı bir il. Müthiş bir organizasyonun ortaya çıktığını gördüm. Liderliğine ve ekibine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmasında fuarın kurumsal bir yapıya kavuşarak geleneksel olmasını da temenni eden Vali Altıparmak; “O zaman Denizli çok şey kazanır. Zira milletlerin medeniyette belirli bir yol kat etmesi ancak ve ancak güzel sanatlarla, edebiyatla, kültürle, mimariyle, musikiyle oluyor” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından Vali Altıparmak, Başkan Zolan ve beraberindekiler fuarın açılış kurdelesini kestikten sonra fuar alanını gezerek standları inceledi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.