DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Projeler Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Projeler Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile düzenlenen toplantıda bir araya gelerek, Değerler Eğitiminde Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi (DEBİP) ve Eğitimde Değerler Eğitimi Programları’nın (EDEP) merkez ve ilçelerde yapılan çalışmalarını değerlendirdi.

 

80. Yıl Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya; Vali Dr. Ahmet Altıparmak,İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Şube Müdürleri Azmi Koçoğlu, Mustafa Vural, Ramazan Yılmaz, ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri ile anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okul müdürleri katıldı.

 

 

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açılış konuşmasında “İyi nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz. Eğitim kurumlarımızda müdüründen tutun yardımcı personeline kadar topyekûn emek veriyoruz. Nesillerimize anne-baba ve vatan-bayrak sevgisini aşılıyoruz. Uygulamakta olduğumuz projeler ile il merkezinden en uzaktaki ilçenin okuluna kadar belli bir standarttı yakalamak istiyoruz. Okullarımızı adeta bir kolej haline getiriyoruz. Öğrenci-Öğretmen-veli işbirliğinde önemli bir senkronizasyonu yakaladığımıza inanıyorum” dedi.

 

Programın devamında Denizli Eğitiminde Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (DEBİP), Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP), Denizli Türkülerini Söylüyor Projesi, Kardeş Okul Projesi ve Şehrim Denizli Projesi hakkında sunum eşliğinde bilgilendirmeler yapıldı.

 

 

Programların önemine değinen Vali Dr. Ahmet Altıparmak, proje uygulayan okul yöneticilerine teşekkür ederek, yetim ve öksüz çocuklar ile anne-babası ayrı çocuklarla özel olarak ilgilenerek topluma kazandırılmasının önemli olduğunu vurguladı. Babası olmayan bir öğrencinin erkek bir öğretmen ile annesi olmayan bir çocuğun da bayan bir öğretmen ile eşleştirilerek yakından ilgilenilmesinin, sorunlarının dinlenmesinin önemli olduğunu kaydeden Vali Altıparmak, bu öğrencilerin topluma kazandırılmasındaki çabanın altını çizdi. Herkesin bunu zorlama olarak değil, kendisine görev edinerek verimli olabileceğini vurgulayan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, bu konuda her kesime büyük görevler düştüğünü söyledi.

 

20-04-201720-04-201720-04-201720-04-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.