DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pansiyonlu Okullar Tam Not Aldı

Pansiyonlu Okullar Tam Not Aldı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem Kurt ilimizdeki resmi pansiyonlu okulları gezerek incelemelerde bulundu. Sayın müsteşarımıza Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Daşkanı Adnan Uçkun eşlik ettiler.

 

İki günlük bir program dâhilinde ilimize bulunan MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, programın ilk gününde; ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarına bağlı resmi pansiyonları, ikinci gününde ise özel eğitim öğrenci ve velilerinin katıldığı etkinlikte Pamukkale ve Antik Tiyatro’yu gezdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Şube Müdürü Fikret Sarısoy program süresince müsteşar yardımcısına eşlik ederek ilimiz eğitimi hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

 

Program kapsamında Denizli Fen Lisesi Kız Pansiyonu, Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi Erkek pansiyonu, Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler Ortaokulu pansiyonu ve Yeşilköy İşitme Engelliler Ortaokulu pansiyonlarını gezen heyet burada öğrencilerin eğitim hayatlarını en iyi şekilde sürdürmeleri için yapılan çalışmaları ve pansiyon ortamlarını yerinde incelemiş oldular.

 

Programın devamında Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi toplantı salonunda pansiyondan sorumlu il, ilçe okul yöneticileri ve müdürleri yardımcıları ile bir araya gelen MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt; yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Bakanlık programları ve politikaları hakkında bilgilendirmelerde yaparak talimatlar verdi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkcell arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında ilimiz özel eğitim okullarımızdan Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler Ortaokulu öğrencileri ile Yeşilköy İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencileri ilimizin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerine gezdiler. Geziye de katılan Sayın Müsteşarımız Muhterem Kurt ve Daire Başkanımız Sayın Adnan Uçkun özel eğitim öğrencileri ile bir arada bulunmaktan mutluluk duyduklarını belittiler.

 

Pamukkale ve Antik Tiyatro gezisi kapsamında;  öğrenci ve veliler ile birlikte Cin Deliği, Sütünlu Yol, Apollon Mabedi, Bazilikalar’ı gezen heyet öğle yemeğinin ardından Laodikya Antik Kentini gezerek programı sonlandırdı.

 

 

 

 

24-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-201724-04-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.