DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Toprak ve Suyun Önemi Gelecek Nesillere Anlatılıyor

Toprak ve Suyun Önemi Gelecek Nesillere Anlatılıyor

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi himayesinde yürütülmekte olan “Geleceğimi Koruyorum” projesi kapsamında “Toprak ve Su“ konulu seminer 19 ilçeden 37 okul ve 863 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesinden gerçekleştirilen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Mustafa Vural ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı temsilcisi Gamze Depel, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz seminerin açılış konuşmasında “Birleşmiş Milletlere bağlı Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) 2015 yılını “Uluslararası Toprak Yılı” ilan etmesi münasebetiyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü´nün teklifi ve Bakanlığımızın uygun görüşü ile ve söz konusu projenin protokolü ilgili taraflarca 30.06.2015 tarihinde imzalanmış ve Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi himayesinde yürütülmektedir. 

 

Projenin ülkemizin sahip olduğu tarım alanları, su kaynakları ve bitki besin ürünlerinin bilinçsizce kullanımı sonucu meydana gelebilen olumsuzlukların önüne geçmek, ülkemizi emanet edeceğimiz genç kuşakların, geri dönüşümü ve sürdürülebilirliği olmayan doğal kaynaklarımızın korunması ve kullanımı ile ilgili hassasiyeti yüksek bir neslin yetişmesine katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı temsilcisi Gamze Depel tarafından okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerine toprak ve suyun önemi ve korunması konularının yer aldığı “Toprak ve Su” konulu seminer verildi.

 

Proje kapsamında öğrencilerimizin toprak ve su konusundaki duyarlılıklarını güçlendirmek amacıyla 30 büyükşehir il sınırları içerisinde yer alan ilkokul öğrencilerine yönelik resim yarışması düzenlenmiştir. İlimizden birinci seçilen eser Milli Eğitim Bakanlığına gönderilmiştir

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.