DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli 2. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Denizli 2. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

İşsizliğin giderilmesi, istihdamın artırılması, çalışma hayatındaki sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2017 yılı 2. Olağan Toplantısı Vali Yardımcımız Sayın Hakkı Ünal Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya, Vali Yardımcısı Sayın Hakkı ÜNAL, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Sayın Fatih IŞIK, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahmut OĞUZ, Denizli Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sayın Sefa GÖKALP, Pamukkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Sayın Handan Kumaş, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu İl Temsilcisi Sayın Veysel BOZCAYOCA, Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Özgür AKDOĞAN, Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan V.  Sayın Cavit Beydemir, Türk-iş Denizli İl Temsilcisi Sayın Recep Oktay, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Sayın Ahmet Taş ve Denizli Ticaret İl Müdürü Süleyman Yener Pektaş katıldı.

 

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sayın Fatih Işık, Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamında olan kurs ve programların denetimiyle ilgili Denetim Kurulu tarafından oluşturulan rapor hakkında kurul üyelerine bilgi verdi. Ayrıca Sayın Işık, 3 Nisan - 5 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılması planlanan ve hali hazırda devam eden 2017 Yılı İşgücü Piyasası Araştırması hakkında Kurul üyelerini bilgilendirdi.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahmut Oğuz‘un sunumunun ardından, toplantı üyelerinin tekliflerinin değerlendirilmesi ile devam eden toplantıda, Meslek Liselerinde ve Pamukkale Üniversitesi kampüsünde hizmet merkezlerinin oluşturulması, çırakların Organize sanayi bölgesine ve diğer işyerlerine yönlendirilmesi, Cezaevlerinde kadın bakım ve kuaförlük alanlarında kursların açılması önerilerinde bulunuldu.

 

 Toplantıda aşağıda yer alan gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı;

1. Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamında olan kurs ve programların denetimiyle ilgili Denetim Kurulu tarafından oluşturulan rapor hakkında kurul üyelerine bilgi verilmesi

 

2. 3 Nisan - 5 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılası planlanan ve hali hazırda devam eden 2017 Yılı İşgücü Piyasası Araştırması hakkında Kurul üyelerinin bilgilendirilmesi

 

3. Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz‘un sunumu ve tekliflerinin görüşülmesi

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.