DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Palandöken’den Pamukkale’ye Kardeşlik Köprüsü

Palandöken’den Pamukkale’ye Kardeşlik Köprüsü

Erzurum’da TEOG sınavında başarılı olan öksüz ve yetim 20 ortaokul öğrencisi, “Palandöken’den Pamukkale’ye Kardeşlik Köprüsü” projesi kapsamında İlimize geldi. İlimizde 5 gün misafir olacak olan öğrenciler Denizli ziyaretlerinde ilk olarak Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı ziyaret etti.

 

Valilik Makam Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarete; Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile Erzurum’dan gelen 20 öğrenci ile 3 öğretmen katıldı.

 

Ziyarette, öğrencilerle tek tek tanışan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, onlarla sohbet etti. Öğrencilerin ileriye dönük hedeflerini soran Vali Altıparmak, hedeflere ulaşmakta çok çalışmalarının önemli olduğunu, bunun yanında bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. Ziyaretlerinden dolayı öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli’nin tarihi ve turistik değerlere sahip önemli bir şehir olduğunu, Denizli’de bulundukları süre içerisinde dolu dolu zaman geçireceklerine inandığını söyledi.

 

Ev sahipliğini Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı, Merkezefendi Kaymakamlığı ve Erzurum Yakutiye Kaymakamlıklarının işbirliği ile gerçekleştirilen projede amaç; Denizli ile Erzurum gençleri arasında kardeşlik bağları oluşturarak, her iki kentin kültürel ve tarihi zenginliklerini tanıtmak. 7 Mayıs Pazar gününe kadar İlimizde kalacak olan öğrenciler, bu süre içinde Pamukkale, Laodikya, Tripolis, Bağbaşı Yaylası Teleferik, Buldan gezisine katılacaklar. Öğrenciler ayrıca Abacıoğlu At Çiftliğini ziyaret edecek ve futbol maçı gibi etkinlikler yapacaklar. 19-24 Mayıs tarihlerinde de Denizli’den 25 öğrenci ve 3 öğretmenin katılımıyla Erzurum’da benzer faaliyetler içeren bir etkinlik düzenlenecek.

 

 

08-05-201708-05-201708-05-201708-05-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.