DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Mucitler Ödüllerini Aldı

Genç Mucitler Ödüllerini Aldı

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından düzenlenen "Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması”nda dereceye girenler ödüllerini Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın katıldığı törenle aldılar. Gerçekleştirilen ödül töreninde 1000’e yakın başvurudan finale kalan 30 icat görücüye çıktı.

 

Türkiye´de İnovasyon bilincinin genç nesillere aktarılması amacıyla düzenlenen Genç Mucitler Aranıyor - DENİB İnovatif Fikirler Yarışması´nda Final Heyecanı görkemli bir ödül töreni ile gerçekleştirildi.

 

Törene; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

 

TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert açılış konuşmasında inovasyonun gençlerimiz için önemine değinerek; “Amacımız inovasyon kültürünü küçük yaşta onlara aşılayarak bu organizasyonla geleceğin bilim adamlarının yetişmesinde katkımız olması için üzerimize düşen görevi yerine getirmektir” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında; “Atatürk’ün dediği gibi tek bir şeye ihtiyacımız var. O da çalışkan olmak ve çalışmaktır. Bu birlik beraberlik içerisinde çalıştığımız sürece çok daha büyük projelere imza atacağımıza inanıyorum. Çalışmaların her biri geleceğe ışık tutan projelerdir. Tüm öğrencilerimi kutluyor, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise çalışmalardan dolayı öğrencileri kutlayarak; “Burada inanılmaz çalışmalar ortaya çıktı. Gelecekte Türkiye’nin nereye gideceğine dair bizlere ışık tutan önemli çalışmalar bunlar. Burada birinciler açıklanacak ancak bana göre hepsi birinci. İnşallah bunlar gelecekte endüstriyel hayatımıza birer ürün olarak girer. Bizde onların konforlarından yararlanırız. Sizler de tarih sayfalarında önemli birer birey olarak yer alırsınız” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödüllerini Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

 

Dereceye Giren Genç Mucitlerimiz şu şekildedir:

 

Dereceye Giren Genç Mucitlerimiz şu şekildedir:

Lise Kategorisi

1. Tarık Hakan Yaldır İcat - Görüntü İşleme Teknikleri ile Robotlu Kaynak Otomasyonu Simülasyonu (Final Koleji Fen Lisesi) Öğretmeni Özcan Kaytaz

2. Hakan Ayaz İcat - Güneş Enerjisi Sistemlerinin Deniz Suyu Arıtımında Kullanılması (Denizli Lisesi) Öğretmeni Bircan AYDOĞAN

3. Mustafa Eskin İcat - Düşük hacimde yüksek performans veren içten yanmalı motor (Hasan Tekin Anadolu Lisesi) Öğretmeni Bilgehan Akyüz

Jüri Özel Ödülü Miray Nur Güven İcat- Otomatik Akvaryum Balığı Yemleme Sistemi (Çivril Emine Özcan Anadolu Lisesi) Öğretmeni Ayten İLHAN

Ortaokul Kategorisi

1. Ozan Sarıca İcat - Hijyenik Bebek Bezi (Hürriyet Ortaokulu) Öğretmeni Semiha Aksungur

2. Elif Başaran-İrem Fidan- Nehir Sücüllü İcat -Kimse Yalnız Kalmasın (Sevil Kaynak Ortaokulu) Öğretmeni Ali Mert

3. Mert Gürsoy İcat - Elektrikli Araç Şarj İstasyonu (Bilim Sanat Merkezi) Ahmet Okul Öğretmeni

Jüri Özel Ödülü- Zeynep Çalık İcat- Beyaz Yol ( Kezban Ali Çınar İmam Hatip Ortaokulu) Öğretmeni Aliihsan İlkin

İlköğretim Kategorisi

1. Cemre Duman İcat - Buza Karşı Güneş Hayat Sinyali (Bilim Sanat Merkezi) Öğretmeni Ahmet OKUL

2. Mert Kaan Koparan İcat - Duyan Göz (Üçler İlkokulu) Öğretmeni Erat MERKÜR

3. Efe Selcen İcat - Yaşasın 2. Sınıf (19 Mayıs İlkokulu) Öğretmeni Nimet ERTÖRÜN

 

Jüri Özel Ödülü- Mert Bölükbaşı İcat- Üçüncü Göz (Osman Özgür İlkokulu) Öğretmeni Hilal AKÇAKAYA 

10-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-201710-05-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.