DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli İçin Söyle

Denizli İçin Söyle

Denizli Valisi Dr.Ahmet Altıparmak’ın talimatı ile hazırlanan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Denizli Türkülerini Söylüyor” projesi kapsamında gerçekleştirilen “Denizli İçin Söyle” çalışması 6. Popüler Müzik Festivalinde izleyicilerle buluşuyor.

 

Denizli Türküleri’nin tanıtımını yapmak, öğrencilerin kültürlerini tanımalarını sağlamak, Öğretmen, veli ve öğrencilerde farkındalık yaratmak ve ortak bir kültür algısı oluşturmak için ilimizde yürütülmeye başlanan “Denizli Türkülerini Söylüyor” projesi, tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde 2016-2017 eğitim-öğretim yılı başından beri uygulanıyor.

 

Okullarda öğretilmek üzere, çocukların kolay söyleyebileceği ve ezberleyebileceği 5 Denizli türküsü, okullarda müzik ve sınıf öğretmenleri tarafından öğrencilere öğretildi. Okullarda zil sesi olarak kullanılan ve 23 Nisan kutlamamalarında okul koroları tarafından seslendirilen türküler, 19 Mayıs kutlama programında da seslendirilecek.

 

“Denizli Türkülerini Söylüyor” projesi kapsamında yürütülen “Denizli İçin Söyle” çalışmasında 5 türküden 11 dakikalık bir potpori hazırlandı. İlçe koordinatör müzik öğretmenleri tarafından 19 ilçemizin doğal, tarihi ve turistik yerlerinde görüntüler eşliğinde seslendirilerek hazırlanan “Denizli İçin Söyle” klibi 18 Mayıs Perşembe ve 19 Mayıs Cuma günleri Ziya Tıkıroğlu Açık Hava Tiyatrosunda düzenlenecek olan “6. Popüler Müzik Festivali’nde gösterime sunulacak.

 

 

Klibin hazırlanmasında Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi son sınıf öğrencilerinden 34 kişilik öğrenci ekibi ve ilimiz okullarından 20 Müzik öğretmeni yer aldı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.