DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sürdürülebilir Yaşam Yolunda Anaokulları

Sürdürülebilir Yaşam Yolunda Anaokulları

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü hazırlamış olduğu “Sürdürülebilir Yaşam Yolunda Anaokulları” adlı proje ile GEKA’dan teknik destek alacak.

 

“Sürdürülebilir Yaşam Yolunda Anaokulları” protokolü Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan tarafından Teknokent’te imzalandı.

 

Protokol imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Hayata geçireceğimiz projemizle haziran ayı içinde gerçekleşecek 3 günlük bir eğitim verilecektir. 57 Bağımsız Anaokulu müdürümüzün katılacağı bu eğitimlerin konusu sürdürülebilirliktir.  GEKA Teknik Destek kapsamında Okul öncesi eğitim kurumları müdürlerinin alacak olduğu bu eğitimle, okullarının mevcut durumları analiz edilecek, sürdürülebilirlik konusunda bilgilendirilecek, okullarındaki çevre bilinci oluşturmaya yönelik uygulamalar irdelenecek ve nasıl daha sürdürülebilir bir kurum oluşturabilecekleri üzerine bilgilendirmeler ve fikir alışverişleri yapılacaktır” dedi.

 

 

Projenin nasıl doğduğuna değinen Müdür Oğuz “Okul öncesi eğitim kurumlarının hem kağıt işlerini içeren faaliyetlerinin çok olması hem de çocuklara yemek hizmetinin sunulması dolayısı ile organik ve inorganik atık miktarlarının çok olması projenin çıkış fikri oldu. Bu doğrultuda eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesi esnasında anaokullarında sürdürülebilirlik ve ekolojik ayak izi önem arz etmektedir. Okullarında yapılan sürdürülebilirlik çalışmalarının niteliğinin belirlenmesi amacıyla, bağımsız anaokulu müdürlerine “Anaokulu Sürdürülebilirlik Anketi” uygulandı. Anket sonucuna göre eğitim ihtiyaçları belirlenmiş ve eğitim programı hazırlandı” dedi.

 

02-06-201702-06-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.