DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Öğrencileri Avrupada Staj Yaptı

Mesleki Eğitim Öğrencileri Avrupada Staj Yaptı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerini Avrupa dönüşü makamında kabul etti.

 

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı öğrenci ve öğretmenleri Avrupa Birliği Erasmus+ Programı kapsamında 14 gün süre ile yaptıkları staj çalışması için gittikleri Almanya Dresden’den döndüler.

 

Ziyarette Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Ertan Aktaş,  Müdür Yardımcısı Ayhan Yıldırım öğrenciler  ve öğretmenler “Araç Güvenliği ve Konfor Sistemleri Stajı” proje çalışmaları hakkında Müdür Oğuz’a bilgiler verdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmada “Projeye katılan öğrenci ve öğretmenlerimiz Avrupa iş gücü piyasasının zenginleşmesine, gelişmesine ve bütünleşmesine katkı sağlayacaktır. Öğrenci ve öğretmenlerimiz ile proje ortaklarının yurt dışı işbirliği ve iletişim kabiliyetleri artmıştır. Bu kabiliyetler önümüzdeki zamanlarda farklı kültürel, sosyal ve ticari etkileşimlerin gelişmesine yardımcı olacaktır. Proje sonunda alınan sertifika öğrenci ve öğretmenlerimizin bu konudaki yeterliliğini göstermektedir. İstihdam edilmelerinde uluslararası geçerliliği olan bir belge niteliğindedir”

 

Almanya Dresden şehrinde gerçekleştirilen projenin  koordinatör kurumu  Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  olup İzmit Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve  Konya 100. Yıl Mesleki Eğitim Merkezi ortakları arasında yer alıyor. İki akış şeklinde gerçekleştirilen proje de toplam 15 öğretmen ve 14 öğrenci  katıldı. Öğretmenler ;07 Mayıs 2017 ve 20 Mayıs 2017  tarihlerinde 14  gün, öğrenciler: 23 Nisan 2017 ve 06 Mayıs 2017 14 gün  gerçekleştirmişlerdir. Projenin bütçesi 51,662,00 Avro’dur.”

 

 

Proje kapsamında; Almanya Dresden’de Volkswagen Golf otomotiv fabrikasına, Trafik Müzesine, Otomotiv müzesine, Dresden Üniversitesinde Araç Güvenliği ile ilgili Araştırma Merkezine ,Meslek Lisesine ve Berlin’de Mercedes-Benz Otomotiv Müzesine  teknik gezi düzenlenmiştir. Öğrenci ve öğretmenler hafta sonları da kültürel gezilere katılma fırsatı bulmuşlardır.

 

02-06-201702-06-201702-06-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.