DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aynur Feza Başer Anaokulu ve Ekrem Başer Ortaokulu Sergisi

Aynur Feza Başer Anaokulu ve Ekrem Başer Ortaokulu Sergisi

2017 Şubat ayında eğitim öğretime başlayan Merkezefendi Aynur Feza Başer Anaokulu 4 yaş öğrencilerinin yarım dönem gibi kısa bir sürede Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı EDEP Projesi kapsamında hazırlamış oldukları çeşitli artık materyallerden oluşan etkinliklerini sergilediler.

 

Okulda gerçekleştirilen yıl sonu sergisi Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Okulun Hayırseveri Seyfi Başer, okul müdürleri, veliler ve öğrencilerin katılımıyla açıldı.

 

Açılış kurdelesi  sergisi Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever Seyfi Başer tarafından kesilerek ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 

Ekrem Başer Ortaokulu anasınıfı ve ortaokul öğrencilerinin sene boyunca hazırladıkları etkinliklerden oluşan sergisi ise bir çok farklı dersten hazırlanmış ve büyük beğeni gördü.

 

 

Yılsonu sergisinin içeriğini; Ekrem Başer Anasınıfı etkinlikleri sergisi, Görsel Sanatlar alanında; bütün ortaokul öğrencilerinin katılımıyla hazırlanan mozaik çalışmaları, pul çalışmalar, pastel, guaj, akrilik kara kalem çalışmaları, artık materyal ve baskı çalışmaları ile bu yıl çeşitli yarışmalarda ödül alan resimler, Sosyal Bilgiler alanında; 5. Sınıfların hazırladıkları yeryüzü şekilleri, ülkemizde yetişen tarım ürünleri, Türkiye’de görülen iklim çeşitleri ve yanardağ maketinden oluşan çalışmaları, Din Kültürü alanında; 5. ve 6. Sınıfların hazırladıkları projelerden iyilik iksiri, Kur’an da adı geçen gıdalar projesi, İslam’da yasak olan davranışlar için kelime avı bulmacası ve Esma-ül Hüsna, Fen ve Matematik alanında; Vücudumuzdaki Sistemler,  Su/ Karbon Döngüleri, Elementler, Periyodik Tablo, Basit makinalar, Eko sistem ve fizik kanunları, Çark-ı Matematik, Eratosthenes kalburu (asal sayılar), Bardak Kapmaca (Sadeleştirme genişletme) Mangala, 9 Taş, Karekök saati vb. çalışmalar ile Türkçe alanında; Çark-ı Lisan, Deyimler ve atasözlerinin maketlerle anlatımı oluşturmaktadır.

 

05-06-201705-06-201705-06-201705-06-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.