DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İbrahim Cinkaya Sosyal Bilim Lisesi Dart’ta Türkiye Üçüncüsü

İbrahim Cinkaya Sosyal Bilim Lisesi Dart’ta Türkiye Üçüncüsü

2016/2017 Eğitim-Öğretim yılı sportif yarışmalar programında yer alan Dart Türkiye Birinciliği Yarışmaları final grubu maçları Gaziantep ilinde yapıldı. İl ve grup elemelerinden başarıyla çıkan en iyi 16 takımın final grubunda yarıştığı müsabakalar büyük heyecan ve çekişmeye sahne oldu.

 

İllimizde düzenlenen Okul Sporları Gençler Dart şampiyonasında adını gruplara yazdıran İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi takımı il başarısını Bursa ilinde yapılan grup müsabakalarında da göstererek Türkiye Finallerine gitti.

 

Geçen yıl katıldığı finallerde derece elde edemeyen takım, bu yıl Denizli’ye Gençler kategorisinde Türkiye 3.lüğü sevincini yaşattı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Türkiye finallerinden üçüncülükle dönen Beden Eğitimi Öğretmeni Celal Topaloğlu’nun antrenörlüğünü yaptığı İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Dart Takımını makamında kabul etti.

 

Ziyarette Okul Müdürü Hayrullah Akgün, Beden Eğitimi Öğretmeni Celal Topaloğlu ve öğrenciler hazır bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Akademik başarının yanında sosyal kültürel ve sportif başarılarında gençlerin gelişiminde önemli olduğunu belirtti. “İl olarak her alanda başarılı çalışmalarımız var sizleri tebrik ediyorum okulumuzu ve ilimizi başarı ile temsil ettiniz” dedi. Ziyaretin sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Son yıllarda Bocce, Petank ve Dart federasyonu bünyesinde ülke genelinde yaygınlaşan Dart sadece spor olarak değil aynı zamanda matematik ve strateji bilgisine sahip olması gereken bir dal olarak öne çıkıyor.

 

05-06-201705-06-2017

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.