DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rukiye Urhan Anaokulu’ndan Çevre Duyarlılığı

Rukiye Urhan Anaokulu’ndan Çevre Duyarlılığı

Merkezefendi Rukiye Urhan Anaokulu yaptıkları etkinliklerle Dünya Çevre Gününde çevreye dikkat çektiler. Okul bahçesinde yaptıkları birbirinden farklı standlarda küçük yaşlardan itibaren çevre bilinci ile yetiştiklerini herkese gösterdiler.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz böylesi anlamlı bir günde Rukiye Urhan Anaokulu öğrencilerini yalnız bırakmadı.

 

Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öğretmen ve öğrencilerle birlikte serginin açılışını gerçekleştirdi.

 

Açılışta konuşan Müdür Oğuz; “"Ülkemiz yer şekilleri, dağları, akarsularıyla ormanın bozkıra, bozkırın denize yakınlığıyla, yeryüzünde başka yerde görülmeyen bir çevre çeşitliğine sahiptir. Adeta bir cennet gibi. Doğayı tahrip etmeden onunla uyum içerisinde yaşamayı başarabilirsek doğada tüm güzelliklerini bize sunar. Geleceğimiz olan çocuklarımıza sağlıklı ve dengeli bir çevrede bırakmak en önemli vazifemizdir. Çevre bir eğitim meselesidir. Bugün Rukiye Urhan Anaokulumuzda olduğu gibi tüm eğitim kurumlarımız çevre bilincini gelecek nesillere aşılamak için çalışıyorlar. Yaptıkları bu önemli etkinlik için başta okul müdürümüz olmak üzere tüm öğretmen arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

 

Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ve  İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından okul bahçesinde kurulan Bez Bebek Atölyesi, Bez Çanta Atölyesi, Çim Adam Atölyesi, Taş Boyama Atölyesi, Çiçek Tacı Atölyesi, Rüzgar Gülü Atölyesi, Geri Dönüşüm Atölyesi, Kuş evi yapım Atölyesi ve Camın Dönüşümü Atölyesini gezdi.

 

Gün boyu devam eden etkinliklerde DESKİ’nin sergilemiş olduğu “ Minik Minik Ellerim Susuz Büyümez Düşlerim” projesinin Damla ile Deniz oyunu çocuklar tarafından çok beğenildi.

 

 

08-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-2017

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.