DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Müdürümüzün 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un Yılsonu Mesajı

 

Değerli Yönetici ve Öğretmenler, Kıymetli veliler, Sevgili Öğrenciler

 

2016-2017 Eğitim-öğretim yılını 1066 okul ve kurumumuzda, 14.135 öğretmen, 184.097 öğrencimiz ile birlikte yoğun ve yorucu bir dönemin sona ermesinin ardından yeni bir dinlenme dönemine girmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, tüm anne ve babalar, çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili, daha donanımlı yetişmeleri için ellerinden gelen çabayı gösterdiler, gayret ve fedakârlıkla çalıştılar.  

 

Değerli meslektaşlarım,

 

Her zaman ve her şartta daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla her türlü fedakârlığı ve özveriyi ortaya koyarak kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Gelişmiş bir insan olmanın, dünya milletleri içerisinde saygın bir konuma sahip olmanın, güçlü, kudretli olmanın, yine büyük önder Atatürk´ün hedef olarak koyduğu muasır medeniyet seviyesine çıkmanın tek ve vazgeçilmez yolu eğitimdir. Unutmayınız ki eğitim iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Bu önemli göreviniz gereği bu yılın değerlendirmesini ve gelecek yıla yönelik planlarınızı yapmalısınız.

 

Eğitimdeki yeni yaklaşımları ve eğitim programlarındaki değişiklikleri yakından takip etmeniz gerekmektedir. Geleceğimizin mutlu ve güçlü toplumu sizin eseriniz olacaktır. Bu uğurda bütün gücünüzle çalışacağınıza yaz tatilinizi kendinizi geliştirme adına iyi değerlendireceğinize inancım tamdır.

 

Kıymetli Velilerimiz,

 

Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken; karnenin çocuğunuzun okuldaki derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu ve hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayarak bir değerlendirme yapmalısınız.  Öğrencilerimizin başarılarını arttırmak onları daha iyi yerlerde görmek istiyorsak onlara olan desteğimizi hissettirmemiz gerekecektir.

 

Birçok yönden sağlıklı bireylerin yetişmesi ancak sağlıklı ailelerde mümkün olabilmektedir.  Siz anne-babalarında bu bilinçle hareket ederek tatil boyunca öğrencilerimize yol göstererek öğrencilerimizin eksiklerini gidermeleri, öğrendikleri bilgileri unutmamaları konusunda yardımcı olacağınıza inanıyorum.

 

Sevgili Öğrenciler,

 

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyetini omuzlarınızda sizler yükselteceksiniz. Bunun bilincinde olarak tatilinizde dinlenmekle ilgili planlarınızı yaparken, yıl boyu yoğun emekler vererek öğretilen ve öğrendiğiniz bilgilerin unutulmaması, eksik bilgilerinizi tamamlamanız, tekrarlar yaparak kalıcı hale getirerek, toplumun bilgili, kültürlü ve aydın bireylerine dönüşebilmeniz için tatil etkinlikleri arasında kendi tercihlerinize uygun kitaplar okumayı da ihmal etmeyiniz.

İnanıyorum ki; her biriniz ülkemizin geleceğinde önemli görevler üstleneceksiniz. Ülkemizin güvencesi ve geleceği olan sizlerle her zaman gurur duymakta olduğumuzu sakın unutmayın.  

 Lisans Yerleştirme ve Parasız Yatılılık Bursluluk Sınavlarına girecek bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimizin sağlık, sıhhat ve mutluluk içerisinde tatillerini geçirmelerini temenni ederim.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.