DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başarılı Öğrenciler Ödüllerini Vali Altıparmak’tan Aldılar

Başarılı Öğrenciler Ödüllerini Vali Altıparmak’tan Aldılar

MÜSİAD geleneksel iftar yemeği Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın katılımı ile gerçekleştirildi. İftar yemeği sonrası 5. MÜSİAD Başarı Ödül Töreni düzenlendi. Lise ve dengi okullardan birincilikle mezun olan 55 öğrenci Vali Altıparmak’tan ödüllerini aldı.

 

Anemon Otel’de düzenlenen etkinliğe; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Oktay Dede, MÜSİAD Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, MÜSİAD üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

 

İftarın açılmasının ardından ödül törenine geçildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte konuşan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, MÜSİAD üyelerini Ahiliğin bugünkü temsilcileri olarak gördüğünü söyleyerek; “İlimizde 10 binin üzerinde Suriyeli, Türkmen ve İranlı kardeşlerimiz var. Dün televizyonda bazı iftar sofraları gördüm. İnanılmaz zengin, inanılmaz bolluk içinde. Arkamıza da dönüp baktığımızda inanılmaz mağduriyetlerin yaşandığını görüyoruz. Sadece Suriyeliler değil, kendi insanımızda da inanılmaz dramlar yaşanıyor. Evinde iftar sofrasına koyacak yemeği olmayan, buzdolabı olmayan aileler var. Eşim haftada 5 evi gezerek tespit ediyor. ‘Hanımefendi; bugün gelmeseydiniz akşama çocuklarımın önüne koyacak yemeğim yoktu’ diyenler çıkıyor. Dolayısıyla Ahiliğin temsilcisi sizler bu sorumluluğu almalısınız” dedi.

 

Başarılı öğrencileri kutlayan Vali Altıparmak; “İnşallah bizlerin sorumluluklarını almış olarak ileride sizleri görmeyi Allah bize nasip eder. İnanıyorum ki ileride, işadamı, bürokrat, siyasetçi olarak geleceksiniz. Siz değerlisiniz. Değerli bir dert edinin. Değerli olmayan insandan hayır gelmez. Bu derdinizde, milletiniz, vatanınız olsun. Bu idealle hayata atılırsanız mutlaka geleceğiniz beklediğinizden de güzel olur. Milli Eğitim Müdürümüze, ekibine, velilerimize teşekkür ediyor öğrencilerimizin alınlarından öpüyorum. TEOG’da da benzer başarı yakalandı. Geçtiğimiz yıl 50 ful yapan vardı. Bu yıl 272 gencimiz bu ipi göğüsledi. Onları da buradan tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

 

Konuşmaların ardından Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve diğer protokol üyeleri okulunu birincilikle bitiren 55 öğrenciye onur plaketi ve çeşitli hediyeler verdi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.